Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Jeżeli posiadasz niepotrzebne już konto w banku ING, koniecznie pomyśl o jego zamknięciu – zapobiegnie to obciążaniu rachunku opłatami za prowadzenie konta, a także zmniejszy ilość formalności, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w przyszłości.

Jeżeli nie wiesz, jak zamknąć konto w ING, dobrze trafiłeś – dziś wyjaśnimy większość wątpliwości, jakie mogą pojawić się w tym temacie.

ing bank

Likwidacja konta w ING Bank Śląski krok po kroku

ING Bank Śląski to bank, który powstał z połączenia Banku Śląskiego i Banku ING w 2001 r. Aby zlikwidować w nim konto, musimy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy o prowadzeniu rachunku w placówce banku. Okres wypowiedzenia trwa 30 dni, w tym czasie musimy zwrócić wszystkie wydane do konta karty oraz uregulować należności wobec banku. Dodatkowo konieczne jest podanie numeru rachunku, na które zostaną przelane nasze środki.

Inną możliwością jest wypowiedzenie umowy drogą korespondencyjną, wiążące się z koniecznością potwierdzenia wzoru podpisu u notariusza lub – jeżeli przebywamy za granicą – w placówce dyplomatycznej.

W związku z zamknięciem rachunku w ING Banku Śląskim nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Dokumenty przydatne przy zamykaniu konta w ING Banku Śląskim

By rozwiązać konto należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy i warto zapoznać się z regulaminem prowadzenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz rachunków oszczędnościowych dla osób fizycznych.

Oceń

Tagi:

  • jak zamknąć konto w ing

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.