Jak być brzuchomówcą?

Brzuchomówstwa można się nauczyć, ale trzeba wytrwale i systematycznie ćwiczyć.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych rad, by stać się prawdziwym brzuchomówcą.

Wskazówki, jak być brzuchomówcą

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz: podstawowym ćwiczeniem jest wypowiadanie alfabetu przy lekko rozchylonych ustach, które powinny być nieruchome. Jest to również dobra rozgrzewka przed prawdziwym występem. Po alfabecie, ćwicz wypowiadanie słów, a następnie całych zdań. Mistrzostwem jest śpiewanie i udawanie płaczu bez poruszania ustami. Stopniowo podwyższaj sobie poprzeczkę.

Kup lalkę: Rzadko który brzuchomówca występuje sam. Większość z nich ma swoje lalki, ale nie takie zwykłe, tylko takie, które mogą być sterowane za pomocą jednej ręki, które poruszają ustami i głowami. Dzięki temu występ staje się bardziej ciekawy. Poza tym, lalka odwraca uwagę widowni od brzuchomówcy. Taka lalka często sama w sobie jest bardzo śmieszna, a jeśli do tego kłóci się ze swoim brzuchomówcą, to widownia jest bardzo szczęśliwa.

Unikaj spółgłosek: Wypowiadanie samogłosek bez poruszania ustami zdaje się nie być żadnym wyczynem. Z niektórymi spółgłoskami można mieć jednak problem. Niektórych z nich po prostu nie da się wypowiedzieć bez zamknięcia ust, są to: b, p czy m. Wówczas trzeba je zastępować innymi, np. zamiast m mów n. Lepiej tez unikać bardzo skomplikowanych wyrazów i zastępować je takimi, które będą łatwe do wypowiedzenia.

Zrób schemat rozmowy: Każdy występ brzuchomówcy wymaga opracowania schematu. Przede wszystkim wymyśl jakąś ciekawą historię czy też rozmowę, którą przedstawisz widowni. Jeśli chcesz występować z lalką, to powinieneś stworzyć dialog. Dzięki temu będzie naprawdę zabawnie.

Dobrze się baw: Brzuchomówstwo to hobby, a przede wszystkim doskonała zabawa. Jeśli Tobie będzie ona sprawiała przyjemność, to zapewne widzowie także będą się doskonale bawili. Powinieneś czerpać z tego przyjemność i chcieć rozśmieszać innych.

Tagi:

  • jak zostać brzuchomówcą
  • jak być brzuchomówcą
  • brzuchomówca jak to sie robi
  • jak nauczyć się brzuchomówstwa

2 komentarze

  1. James Conal 22 maja 2015
  2. Pszczółka Erina 11 października 2020

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.