Jak myć dredy

Jak myć dredy?

Jak myć dredy

Jak myć dredy?

Wiadomo, że zrobienie dredów to nie wszystko, co się z nimi wiąże. Bez odpowiedniej pielęgnacji po prostu zmienią swój wygląd (raczej na niekorzyść).

Decydując się na dredy należy wziąć pod uwagę, że na pielęgnację potrzeba im trochę więcej czasu.

Każdy posiadacz dredów walczy z odrostami. W zależności od tempa wzrostu włosów istnieje potrzeba zbijania ich  szydełkiem – jak najbliżej skóry – im bliżej, tym lepszy efekt – ale i większy ból! Tyle, że.. czego się nie robi dla urody:)

Natomiast częstotliwość poprawek na długości zależy już wyłącznie od indywidualnych upodobań – średnio dokonuje się ich co kilka miesięcy – również przy pomocy szydełka.

Dredy się myje, tak samo zresztą jak ręce, nogi czy zęby, co prawda pierwsze mycie powinno nastąpić miesiąc po zdredowaniu,  potem ten czas się skraca. Gdy nasze dredy są już dojrzałe można je myć kiedy się tylko chce – najlepiej raz w tygodniu. Do mycia używamy najprostszego szamponu, nie zalecane są drogie szampony, a szczególnie takie, które ułatwiają rozczesywanie. Niektórzy sądzą, że dobrym rozwiązaniem jest mycie w szarym mydle

Wystające włoski z dredów wciągamy szydełkiem. Rozwalające się końcówki także zakańczamy szydłem. Odrosty dokręcamy w ten sposób, że bierzemy dredka między środkowy a wskazujący palec i ruchem okrężnym kręcimy przy skórze głowy do zmechacenia – potem pomagamy sobie szydełkiem.

5/5 - (1 vote)

Tagi:

  • jak myc dredy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.