Jak myć samochód?

Jeżeli troszczymy się o swój samochód, musimy pamiętać o jego regularnym myciu i odkurzaniu. Możliwości jest wiele. Możemy zdecydować się na wizytę w myjni automatycznej, myjni ręcznej, a także umyć samochód samodzielnie na własnym podwórku.

Podstawą dobrego umycia samochodu jest wybór odpowiedniego szamponu, na którym nie warto oszczędzać.

Jego zadaniem jest zmycie wierzchniej warstwy brudu, błota, kurzu i pisaku, które osiadają na nadwoziu samochodu. Niewielką ilość szamponu rozpuszczamy w ciepłej wodzie do uzyskania obfitej piany – to właśnie w niej znajdują się składniki czyszczące. Na rynku dostępne są obecnie także szampony z dodatkiem wosku, które dodatkowo zabezpieczają karoserię i nadają jej charakterystyczny połysk, a także szampony z dodatkiem środka antyelektrostatycznego, który przeciwdziała ponownemu osadzaniu się brudu na karoserii.

Po usunięciu brudu przystępujemy do czyszczenia i konserwacji lakieru, używając wosku czystego, emulsji czyszczącej czy regeneratora lakieru (jeżeli nie używaliśmy szamponu z dodatkiem wosku), odpowiednio dobranego do typu lakieru. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne środki, które pomagają zlikwidować lub ograniczyć uszkodzenia lakieru, np. mleczka czy pasty do rys.

Mycie samochodu krok po kroku:

  1. Pamiętajmy, że jeszcze przed przystąpieniem do mycia samochodu musimy zamknąć wszystkie okna i drzwi, ustawić go w odpowiednim miejscu – raczej nie pod drzewem, gdyż mogłyby spadać z niego na samochód liście.
  2. Za pomocą wiaderka z czystą wodą lub węża ogrodowego spłukujemy samochód z brudu i kurzu, następnie, za pomocą gąbki lub szczotki namoczonej w wodzie z szamponem dokładnie myjemy dach samochodu, szyby, drzwi, maskę, opony, felgi i inne części samochodu.
  3. Po wykonaniu tych czynności spłukujemy samochód jeszcze raz, jeżeli nie użyliśmy szamponu z woskiem – nakładamy odpowiedni środek do czyszczenia i konserwacji lakieru.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.