Jak nosić apaszkę?

Apaszka jest rewelacyjnym dodatkiem do prawie każdego ubioru. Dodaje szyku nawet nudnemu, bezstylowemu strojowi, jeżeli jest w intensywnym kolorze – ożywia stonowany strój.

Warto więc wiedzieć, jak ją nosić.

Najbardziej popularny jest klasyczny sposób wiązania i noszenia apaszki – składamy ją na pół, owijamy wokół szyi, tak, aby każdy koniec znajdował się z przodu, a przez pętlę, która powstała przy składaniu, przekładamy drugi koniec szala. Możemy też owinąć apaszkę wokół szyi kilka razy, związać końce i schować je pod spód – zapewni nam to m.in. ochronę przed zimnem.

Elegancko jest też nosić apaszkę przewieszoną przez szyję bez owijania – jeden koniec pozostawiamy z przodu, drugi owijamy wokół szyi, tak aby opadał na plecy.

W „modzie apaszkowej” wskazane są też eksperymenty – można np. na wykorzystać apaszkę jako opaskę lub owinąć nią głowę jak bandanką, wykorzystywać ją jako pasek do spodni, a także jako pasek podkreślający talię, jeżeli nosimy tuniki, przyda się również, kiedy zechcemy odmienić naszą torebkę – możemy zawiązać ją dookoła niej na kokardę lub supeł, albo owinąć wokół paska – nada to torebce charakteru.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.