Jak polerować samochód?

Polerowanie lakieru w celu zlikwidowania zarysowań dzieli się na dwie możliwości: pierwsza z nich to polerowanie przy wykorzystaniu maszyny polerskiej, druga to z kolei polerowanie ręczne. Zależnie od tego, jaki jest stan lakieru i jaki efekt końcowy nas interesuje wybieramy jedną z metod.

Ręczne polerowanie lakieru jest na pewno procesem krótszym i mniej inwazyjnym, zaś wykorzystanie maszyny polerskiej jest bardziej skomplikowane, ale za to efekty są również lepsze.

Przed rozpoczęciem polerowania lakieru karoseria powinna być dokładnie umyta i wysuszona. Tak przygotowany samochód można zacząć polerować.

Aby polerowanie było profesjonalne i dało efekty, potrzebna jest maszyna polerska z regulacją obrotów, umiejętności osoby polerującej oraz skuteczne i bezpieczne środki. Do takiego sposobu polerowania lakieru przeznaczona jest pasta Średnioziarnista C4, która jest zalecana do polerowania „na sucho” i „na mokro”. Przy każdej paście wybieramy właściwą twardość gąbki polerskiej. Po zakończeniu polerowania lakieru, dobrze i dokładnie myjemy karoserię, zmywając resztki pasty, które zostały w różnych zakamarkach. Po polerowaniu maszynowym lakier zawsze musi otrzymać warstwę wosku. Sprawi to, że efekt będzie dużo bardziej widoczny, a także spełni funkcję ochronną.

Jeżeli nie można skorzystać z pomocy maszyny polerskiej albo też stan karoserii nie potrzebuje aż tak silnego zabiegu, można pomyśleć o polerowaniu ręcznym. Pastę „C6 – Usuwa drobne zarysowania” nakładamy przy pomocy materiału tetrowego. Następnie wcieramy pastę w lakier, miejsce w miejsce okrężnymi ruchami, po czym zostawiamy, aż wyschnie. Resztki pasty wcieramy miękką szmatką. Pasta C6 jest to pasta ścierna i nie zawiera silikonu, dlatego polerowanie lakieru musimy uzupełnić nałożeniem ochronnej warstwy wosku na karoserię. Do tego poleca się środki, takie jak: „Mleczko woskująco-nabłyszczające”, „Pastę polerująco-nabłyszczającą” oraz „Super połysk – twardy wosk w nanotechnologii”.

 

Jak polerować samochód – wideo porady

Pokaz polerowania karoserii samochodowej

 

Odnawianie lakieru

5/5 - (1 vote)

One Response

  1. Arleta 2 kwietnia 2019

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.