Jak być popularnym

Jak być popularnym?

popularność

Jak być popularnym?

Bycie osobą popularną to z jednej strony dobra rzecz, z drugiej strony często przekleństwo. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy, które są cały czas na przysłowiowym świeczniku, które nie mają ani chwili prywatności, o których związkach mówi się non stop, które nie mogą pozwolić sobie na chwilę luzu czy jakiekolwiek zaniedbanie w sferze np. wyglądu, gdyż oczywiście zostanie im to prędzej czy później wypomniane. Z drugiej strony są to osoby znane, mające szerokie kontakty i często łatwe – przynajmniej z pozoru – życie.

Profity mają także osoby popularne w mniejszych kręgach – np. w szkole czy w pracy. Z jednej strony są prześwietlane przez pozostałych pod każdym względem – ubioru, związku, nowych gadżetów, z drugiej strony każdy chce się z nimi przyjaźnić, liczy na ich uśmiech, dobre słowo czy zainteresowanie, bo a nuż uda się skorzystać z ich popularności. Czy jednak warto zabiegać o to, aby być popularnym? Co zrobić, aby zaliczać się do grona osób popularnych? O tym opowiemy dzisiaj.

Jak zdobyć popularność?

Na początek musisz wiedzieć, że społeczeństwo ocenia ludzi po pozorach – jest to pozostałość po człowieku pierwotnym, który aby przeżyć, musiał reagować i decydować szybko, może niezbyt chlubna dzisiaj, ale kiedyś bardzo skuteczna. Dlatego, aby zyskać na popularności we współczesnym świecie, trzeba robić dobre pierwsze wrażenie. Przy czym „dobre” w tym kontekście wcale nie oznacza porządne – trzeba wyglądać i zachowywać się w taki sposób, aby wzbudzać zainteresowanie i pewien podziw otoczenia, wyróżniać się z tłumu w sposób pozytywny.

Zadbaj więc o swój wygląd – bądź jakiś, bo nie ma rzeczy bardziej zagrażającej popularności, jak nijakość. Zdobądź się na więcej luzu, bądź otwarty, bywaj w różnych miejscach i spotykaj się z różnymi ludźmi.

Siatkę swoich kontaktów twórz powoli, staraj się, aby były to znajomości znaczące – dzięki temu wzrośnie i Twój prestiż. Nie bój się wypowiadać swojego zdania głośno, nawet jeżeli bywa ono czasami kontrowersyjne, oczywiście rób to w granicach zdrowego rozsądku.

Znajdź sobie ciekawe hobby i żyj nim – na przykład zacznij tańczyć lub załóż zespół muzyczny – niech o Twoich zainteresowaniach świadczy Twój wygląd, zachowanie, niech przesiąka nimi Twój sposób bycia – a na pewno nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie :)

Pamiętaj jednak, aby dobrze czuć się z sobą, z nową wersją siebie – w innym wypadku będziesz nieszczęśliwy, a nie o to w tym wszystkim przecież chodzi.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.