Jak zamknąć konto w Idea Banku?

Posiadanie rachunku w banku, z którego nie korzystamy, bywa często przyczyną nawarstwiających się problemów – narastają opłaty za prowadzenie konta, mimo tego, że nie wykonujemy żadnych operacji. Często – jeżeli np. zupełnie zapomnimy o nieużywanym rachunku – pojawiają się spore debety.

Dlatego jeżeli chcesz zamknąć rachunek w Idea Banku, działaj od razu – zwlekanie nie przyniesie czy żadnych korzyści. Dzisiaj radzimy, w jaki sposób to zrobić.

Likwidacja konta w Idea Banku krok po kroku

logotyp_Idea_Bank

Idea Bank stanowi część grupy kapitałowej Getin Noble Bank SA, prowadzącej m.in. Getin Bank. Z założenia ma on być przyjazny dla małych przedsiębiorców, jednak są w nim również oferty dla osób indywidualnych.

Aby zamknąć rachunek w Idea Banku, należy postępować zgodnie z jasnymi regułami opisanymi w regulaminie. Najważniejsze postanowienia określają okres wypowiedzenia, trwający 30 dni, formę składania wypowiedzenia – powinno ono być pisemne, złożone osobiście w placówce banku albo wysłane pocztą, z podpisem zgadzającym się z wzorem złożonym na tzw. karcie podpisów. Jak w większości banków, także w Idea Banku należy wskazać, na jaki rachunek powinny zostać przelane środki po upływie terminu wypowiedzenia, a także uregulować wszystkie istniejące zobowiązania, takie jak kredyty czy debety.

Zamykając konto w Idea Banku, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat.

Warto zapoznać się z regulaminem.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.