Jak być bogatym?

Zacznę od tego, że każdy może być bogaty. Niezależnie od wieku, narodowości, pochodzenia czy statusu społecznego. Musicie jedynie znaleźć kogoś, kto będzie pełnił rolę waszego mentora, albowiem tak jak pomocnik kucharza, potrzebował szefa kuchni, jak sportowiec potrzebuje trenera, tak samo Ty potrzebujesz kogoś bogatego, kto wskaże Ci drogę, którą możesz pójść.

bogaci

Nie namawiam Cię do tego, abyś zaczepiał zamożnych ludzi na  ulicy i prosił ich o wskazówki. Nie.

Pomoc masz w zasięgu ręki, albowiem Ci, którzy osiągnęli sukces finansowy chętnie o tym mówią. Istnieje wiele książek, w których znajdziesz wskazówki mówiące o tym jak osiągnąć finansowy sukces.

Ponadto ważne jest również odpowiednie nastawienie i WIARA. Musisz mocno wierzyć w to, że wszystko, co robisz zbliża Cie do upragnionego bogactwa. Cały świat opiera się na prawie przyciągania, które mówi o tym, że otrzymujemy wszystko o czym myślimy. Jeżeli wasze myśli są negatywne i skupione na tym jak mało macie pieniędzy, a jak dużo rachunków do zapłacenia to automatycznie przyciągacie do siebie to, czego nie chcecie, a o czym najintensywniej myślicie. Złe myśli należy zastąpić pozytywnymi, nawet jeśli nie jest to zgodne z obecnym stanem rzeczy. Warto optymistycznie patrzeć na świat, albowiem nie macie nic do stracenia, a możecie za to zyskać wiele.

Oto kilka podstawowych zasad, które należy stosować w drodze do bogactwa.

  • Zastąp stwierdzenie „nie stać mnie na to” na: „w jaki sposób to osiągnąć?”.Może Ci to przynieść jedynie korzyści, albowiem pierwsze stwierdzenie w jakiś sposób zamyka temat. Drugie natomiast pobudza Twój mózg do myślenia, a Ciebie zachęca do działania.
  • Niezależnie od tego jaka jest Twoja sytuacja finansowa, powtarzaj sobie: “jestem bogatym człowiekiem”.Jak już wcześniej wspomniałam siła przyciągania działa bez przerwy. Pamiętaj, że plany i marzenia urzeczywistniają się.
  • Nie wtapiaj się w tłum.  Jeżeli masz swój światopogląd – kieruj się nim.Bądź kreatywny, ponieważ wówczas masz szanse zostać zauważony.
  • Rozwijaj swoja wiedzę dotycząca finansów.Bez jakiejkolwiek wiedzy nt. rachunkowości, inwestycji, ekonomii etc. trudniej jest osiągnąć sukces.
  • Pamiętaj, że aby cokolwiek otrzymać, musisz pierwsze dać coś od siebie.Mowa o zasadzie wzajemności – otrzymujesz tyle, ile sam dajesz. Dotyczy to zarówno czynienia dobra jak i zła.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.