Kiedy zwrócić pożyczkę z funduszu socjalnego?

Osobą uprawnioną do korzystania z funduszów socjalnych jest pracownik i jego rodzina, a także emeryt i rencista, jeśli jest byłym pracownikiem wraz z rodziną, jak również inne osoby, które pracodawca wskazał,względem których istnieje przywilej korzystania z funduszu.

Co warto wiedzieć o pożyczkach z funduszu socjalnego – opisujemy poniżej!

IM000716.JPG

Pożyczka z funduszu socjalnego i jej zwrot

Należy pamiętać, że pożyczka z funduszu socjalnego podlega zwrotowi, zwłaszcza wtedy, kiedy pracownik zamierza się zwolnić.

Warto zapoznać się z regulaminem funduszu świadczeń socjalnych. Może być zapis , który mówi, że w momencie, kiedy pracownik zamierza zwolnić się z pracy, jest zobowiązany do natychmiastowego zwrotu całej kwoty udzielonej mu wcześniej pożyczki.

Każde przedsiębiorstwo ma swój własny, odrębny regulamin funkcjonowania, dlatego warto zapoznać się z informacjami w nim zawartymi. To właśnie z tego dokumentu można dowiedzieć się, w jakich sytuacjach pracownik ma obowiązek spłacić pożyczkę w całości.

Sytuacja dotyczy jedynie takich przypadków, kiedy pracownik na własne życzenie chce się zwolnić. Jeśli pracodawca sam wręcza mu wypowiedzenie (z przyczyn zależnych od zakładu pracy), wtedy nie ma obowiązku żądać zwrotu w całości udzielonej pożyczki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.