8 produktów, które masz w domu, ale nigdy nie sądziłaś, że doskonale nadają się do czyszczenia różnych przedmiotów

Wszyscy chcemy, by nasze sposoby czyszczenia różnych powierzchni były tak łatwe i nietoksyczne, jak to tylko możliwe. Jednym z lepszych sposobów, by to sobie zapewnić, jest użycie produktów, których działanie może być zaskakujące, bo chodzi o… jedzenie! Istnieje wiele pokarmów, które można wykorzystać także do usuwania brudu i nadawania połysku w zupełnie naturalny sposób. Oto osiem najpopularniejszych.

 

 

Skorupy orzechów

Kto by pomyślał, że skorupki mogą być stosowane do czyszczenia, a nie do robienia bałaganu? Okazuje się, że naturalne oleje znajdujące się w orzechach są idealne do usuwania zadrapań pojawiających się na drewnianych powierzchniach. Wystarczy je zmielić i natrzeć powierzchnie, by pozbyć się rys.

Czerstwy chleb

Kiedy masz czerstwy chleb, nie myśl o jego wyrzucaniu, gdyż jest to gotowy produkt czyszczący! Kromki czerstwego chleba są idealne do zbierania odłamków szkła i czyszczenia młynków do kawy, bo świetnie usuwają resztki zapachów i wszelkie pozostałości.

Sól

Masz problem z rdzą, która odbiera piękny połysk metalom w całym domu? Weź trochę soli, dodaj niewielką ilość soku z cytryny i zrób mieszankę, która usunie rdzę i przywróci połysk.

Mielona kawa

Kawa pięknie pachnie, może więc działać jako dezodorant w koszu albo lodówce. Możesz też jednak za jej pomocą wyczyścić kominek i przywrócić połysk zarysowanym meblom i podłogom, zyskując naprawdę imponujący efekt.

Skrobia kukurydziana

Pewnie nie wiesz, że skrobia kukurydziana może być tajną bronią przeciwko plamom na dywanie. Wystarczy posypać skrobią plamę, pozostawić na godzinę i odkurzyć, by przekonać się, że to najłatwiejszy sposób czyszczenia w historii.

Ogórki

Większość osób używa ogórków do sałatek i przetworów, ale za ich pomocą można też czyścić wiele elementów w domu. Możesz usunąć ślady ze ścian, przywrócić połysk stali nierdzewnej, a nawet nabłyszczyć buty.

Banany

Te zawierające dużo potasu owoce zawierają znacznie więcej korzyści niż tylko składniki odżywcze. Zgnieć skórę i dodaj do wody, by idealnie wypolerować srebra.

Cytryny

Spośród wszystkich produktów spożywczych na tej liście, cytryny są najbardziej uniwersalne. Ta gwiazda owoców może zrobić wszystko, od polerowania stali nierdzewnej, po zwiększenie świeżości prania.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.