15 zaskakujących sposobów wykorzystania wody utlenionej

Wody utlenionej używa się przede wszystkim do przemywania ran przed zabandażowaniem ich i większości osób wydaje się, że jest to jedyne przeznaczenie tego produktu. Nie można mylić się bardziej. Woda utleniona jest cudownym rozwiązaniem, będącym w stanie zrobić o wiele więcej rzeczy, niż kiedykolwiek się spodziewałeś! Jeśli szukasz domowego remedium na wiele problemów, sprawdź poniższą listę możliwości wody utlenionej.

 

1. Usuwanie plam z odzieży
Znasz te paskudne żółte plamy pod pachami swoich białych koszulek? Występują one u każdego. Możesz się ich pozbyć przez moczenie ich w wodzie utlenionej przed praniem.

2. Nabłyszczanie brudnych podłóg
Kuchnia może na tym szczególnie skorzystać. Połącz wodę utlenioną z ciepłą wodą i spójrz, jak błyszczące mogą być Twoje podłogi.

3. Wspomaganie roślin we wzroście
Pokonasz grzyba, gdy dodasz trochę wody utlenionej do wody, którą podlewasz kwiaty. Użyj jej, kiedy będziesz chciał dać kwiatom nawozu.

4. Naturalne pasemka we włosach
Połącz 50% wody utlenionej i 50% wody, a następnie nałóż roztwór na włosy i przeczesz je, a zyskasz naturalne, miękkie pasemka.

5. Usuwanie pestycydów z żywności
Aby usunąć brud i chemikalia z owoców, dodaj ¼ szklanki wody utlenionej do zlewu z zimną wodą. Upewnij się, że dobrze przepłukałeś warzywa w zimnej wodzie po zakończeniu ich mycia w wodzie utlenionej.

6. Oczyszczanie blatu
Woda utleniona świetnie zabija bakterie (które znajdują się na blacie na przykład po przyrządzaniu surowego mięsa), a także świetnie czyści powierzchnie kuchenne.

7. Oczyszczanie jamy ustnej i zębów
Prawdopodobnie słyszałeś już, że można używać wody utlenionej do płukania jamy ustnej – jest to przydatna sztuczka. Połącz 50% wody utlenionej z 50% wody i zyskaj tani płyn do płukania, po którym Twoje zęby staną się białe i ładne.

8. Czyszczenie lodówki i zmywarki
Ponieważ woda utleniona jest nietoksyczna, jest idealnym rozwiązaniem do usuwania lepkich plam z okolic, w których znajduje się żywność.

9. Wybielanie i czyszczenie wanny
Upewnij się, że wanna jest sucha, a następnie spryskaj ją dużą porcją wody utlenionej na całej powierzchni. Pozwól przez chwilę zadziałać produktowi, a następnie wyszoruj wannę starą szczoteczką i spłucz prysznicem. Będzie lśnić!

10. Usuwanie wyprysków
Nałóż trochę wody utlenionej na pryszcze i pozbądź się ich!

11. Usuwanie woskowiny z uszu
Wymieszaj 3% oliwy z oliwek lub oleju migdałowego z wodą utlenioną i umieść kilka kropli w zatkanym uchu. Po kilku minutach przechyl głowę, by usunąć wosk.

12. Pielęgnacja stóp
Chcesz uchronić się przed grzybicą stóp? Moczenie nóg w 50/50 roztworze wody utlenionej i wody będzie nie tylko zapobiegać grzybicy, ale też zmiękczy zrogowacenia.

13. Usuwanie zapachu stęchlizny z ręczników
Każdy ma całkiem dobre ręczniki, których wadą jest zapach stęchlizny. Nie wyrzucaj ich! Dodaj ½ szklanki wody utlenionej i ½ szklanki octu do prania, niech ręczniki pomoczą się w tym roztworze przez 15 minut, a następnie upierz je jak zwykle. Będą czyste i pachnące.

14. Czyszczenie akwarium
Sposób ten nie zaszkodzi rybom. Korzystanie z wody utlenionej pomaga zapobiegać rozwojowi grzybów w akwarium, ale rozwiązania tego należy używać tylko od czasu do czasu.

15. Usuwanie zapachów
Brzydkie zapachy w domu? Zmieszaj 3% wody utlenionej, ¼ szklanki sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń oraz 2 litry ciepłej wody, by pozbyć się brzydkich zapachów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.