Jak hodować pieczarki?

Uprawa pieczarek wymaga od hodowcy trochę wysiłku i cierpliwości. Można ją prowadzić na otwartym terenie lub w zamkniętym pomieszczeniu.

Podłoże pod uprawę pieczarek powinno być zrobione z obornika końskiego.

Jak hodować pieczarki? – porady

Jeżeli planujemy hodować pieczarki na terenie otwartym, powinniśmy wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Zbyt niskie temperatury mogą hamować wzrost grzybni i znacznie pomniejszyć zbiory. Najlepiej hodowlę pieczarek zakładać od końca kwietnia do końca lipca. Idealnym miejscem są miejsca zacienione. Na powierzchnie 2m2 potrzeba około 200 kg podłoża po fermentacji. Podlewanie można rozpocząć wówczas, gdy związki owocników osiągną wielkość ziaren grochu. Z 2m2 średnio uzyskuje się około 6-10 kg grzybów.

Uprawa pieczarki w domu wymaga od nas zapewnienia grzybom chłodnego, ciemnego i wilgotnego miejsca. Zazwyczaj najlepszym miejscem na hodowlę będzie piwnica,

Przed przystąpieniem do hodowli pieczarek, oprócz miejsca, musisz także zapewnić im odpowiednie podłoże. Umieść pożywkę w wielkiej płaskiej misie i podnieś jej temperaturę do około 21ºC. Do tego celu doskonale nadają się podgrzewające maty. Umieść zarodniki grzybów w podłożu. Po około 3 tygodniach na podłożu zaobserwujesz rozciągające się włókna grzybni.

Temperatura najbardziej odpowiednia do hodowli pieczarek to 12-15 stopni. Glebę należy przykryć wilgotna ściereczką. Można lekko zwilżyć lekko glebę jeśli jest sucha. Po około 3-4 tygodniach pojawią się małe grzyby. Pieczarki będą gotowe  do zbioru, gdy ich kapelusze będą w pełni rozwinięte i oddzielone od nóżek.

pieczarki-zbior

2.5/5 - (6 votes)

Tagi:

  • jak hodować pieczarki
  • JAK UPRAWIAC PIECZARKI
  • jak chodowac pieczarki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.