Jak zamrażać mięso i ryby?

Mięso i ryby podzielone na kawałki przed zamrożeniem powinniśmy oddzielić natłuszczonym papierem – dzięki temu możliwe będzie wyjęcie pojedynczych porcji z zamrażarki. 

Kawałki o ostrych brzegach najbezpieczniej będzie zawinąć w folię aluminiową, aby nie uszkodziły woreczków, w które zostały zapakowane.

Drób przed zamrożeniem powinniśmy włożyć na 12 godzin do lodówki. Pamiętajmy też, że solenie mielonego mięsa skraca okres jego przechowywania w zamrażarce.

Głęboko zamrożone ryby można przechowywać do pół roku, drób, wieprzowine i baraninę do 8 miesięcy, natomiast dziczyznę i wołowinę do 12 miesięcy. Wskazana jest jednak rozwaga – jeżeli nie ma konieczności przechowywać żywności długo, lepiej tego nie robić.

Prawidłową metodą rozmrażania mięsa jest rozmrażanie powolne, czyli przeprowadzone w niskiej temperaturze, np. w lodówce. Dzięki temu zabezpieczymy mięso przed np. wyciekaniem soków. Mięso po rozmrożeniu najlepiej od razu przyrządzić, gdyż ulega szybkiemu zepsuciu. Oczywiście rozmrożonego mięsa nie wolno ponownie zamrażać.

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.