Jak wykonać ujędrniający trening?

Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, regularnie wykonywanych, aby ujędrnić całą swoją sylwetkę. Wtedy każda z pań będzie mogła czuć się zgrabnie i seksownie.

Zadaniem poniższych ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni i ujędrnienie całej sylwetki. Jeśli chcemy przy okazji schudnąć, wówczas trening należy połączyć z aktywnością fizyczną. Może to być jogging, jazda na rolkach czy na rowerze, pływanie, a także skakanie na skakance.

Zestawy ćwiczeń ujędrniających

Na brzuch i przód ud

Połóż się wygodnie na plecach, dłonie oprzyj za głową. Ściągnij mięśnie brzucha i zegnij prawą nogę. W tym czasie unieś i skręć górną część tułowia, tym samym przyciągając lewy łokieć do kolana. Potem powróć do pozycji pierwotnej, a następnie zegnij lewą nogę i przyciągnij do kolana prawy łokieć. Pamiętaj, aby w czasie wykonywania ćwiczenia mieć napięte mięśnie brzucha.

Na pośladki i boki ud

Ułóż się na prawym boku, a głowę podeprzyj na rękach. Lewą rękę podeprzyj przed sobą na podłodze, zaś prawą nogę ugnij w tył. Wyprostuj palce lewej stopy, napnij mięśnie i unieś nogę. Postaraj się chwilę wytrzymać w takiej pozycji i wtedy powoli opuść. Wykonaj całą serię ćwiczeń, najpierw jedną nogą, a potem drugą.

Na pośladki i brzuch

Ułóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i oprzyj stopy na podłodze. Napnij mięśnie brzucha i wysuń biodra do przodu. Kończąc ruch, napnij pośladki. Uda i tułów muszą tworzyć linię prostą, wtedy ćwiczenie jest wykonane poprawnie. Niezbyt szybkim ruchem opuść biodra na podłogę.

Na pośladki i dół brzucha

Ułóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i oprzyj stopy na podłodze. Napnij mięśnie brzucha i wysuń biodra do przodu. Ściągnij palce i unieś zgiętą prawą nogę do góry. Przez chwilę wytrzymaj w takiej pozycji, po czym opuść palce na podłogę. Wykonaj najpierw jedną serię prawą nogą, a potem lewą nogą.

Na wewnętrzną stronę ud

Ułóż się na brzuchu. Dłonie oprzyj obok barków, a palce stóp przyj stabilnie na podłodze. Ręce wyprostuj. Zwróć uwagę, czy Twoje ciało przyjęło pozycję prostą. Napnij mięśnie brzucha i zegnij prawą nogę, w taki sposób, aby kolano znajdowało się możliwie jak najbliżej lewej ręki. Nogę wyprostuj i oprzyj palce na podłodze. To samo zrób drugą nogą.

Na brzuch i pośladki

Przyjmij taką samą pozycję jak w poprzednim ćwiczeniu. Mięśnie brzucha pozostaw napięte. Unieś prawą nogę do tyłu, prostując palce od stóp. Opuść nogę, a potem unieś lewą. Postaraj się tak wykonywać ćwiczenie, aby pracowały jedynie nogi. Niech tułów pozostanie nie ruszony.

Końcowe wskazówki

  1. Zanim przystąpisz do treningu, zrób sobie 5 minutową rozgrzewkę.
  2. Ćwiczenia wykonuj w takiej kolejności, w jakiej zostało to opisane.
  3. Wszystkie ćwiczenia wykonuj powoli, bez pośpiechu, starając się, aby mięśnie cały czas były napięte.
  4. W czasie największego wysiłku ustami rób wydech.
  5. Wszystkie ćwiczenia powtórz w serii po 20 razy. W pierwszym tygodniu zrób jedną serię, w drugim dwie, w trzecim trzy i w czwartym również trzy.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.