Jak dobrać welon?

Jak wybrać odpowiedni welon?

Jak dobrać welon?

Welon to już ostatni element sukni ślubnej, jednakże pełniący bardzo istotną rolę. Dodaje on szyku, elegancji lub ekstrawagancji – w zależności od charakteru wybranego welonu. Stanowi wyjątkowe wykończenie kreacji i nadaje jej niesamowitą atmosferę.

Jednak te efekty zależą w dużej mierze od tego, czy dokonamy trafnego wyboru.

Jak kupować welon?

Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, aby mieć podstawowe pojęcie na temat welonów dostępnych na rynku oraz o tym, jaki typ najlepiej pasuje do jakiego fasonu sukni. Bogato zdobiona suknia będzie się dobrze prezentowała w połączeniu z skromnym welonem, natomiast prosta suknia znakomicie komponuje się z welonem wyszytym kryształami lub koronką.

Jednakże reguły te nie w każdym przypadku się potwierdzają, bowiem jeżeli panna młoda decyduje się na niezwykle wytworną suknię opartą na elementach koronkowych, może śmiało postawić na welon bogato zdobiony, także zawierający koronkę np. w obszyciach. Jest to tzw. welon hiszpański. Znajduje on ostatnio poparcie u bardzo wielu przyszłych małżonek.

Ważne rady

Warto zapamiętać, że dodatek, jakim jest welon, ma szerokie zastosowanie, ponieważ jest zdolny do ukrycia pewnych mankamentów sylwetki. Przykładem jest fakt, że im wyżej umieścimy welon, tym figura będzie wydawała się wyższa i zdecydowanie smuklejsza.

Dobrze, jeśli suknie ślubne zawierające tren uwydatnia się przy pomocy długiego welonu. A teraz rada dla niższych pań: nie powinno się zakładać welonu zakończonego lamówką, bowiem niestety, ale skraca on optycznie sylwetkę. Wiele salonów sukien ślubnych oferuje różnorodne rodzaje welonów.

Można tam znaleźć te bardzo bogato zdobione lub całkiem skromne i delikatne. Z pewnością konsultantki pracujące w salonach z chęcią pomogą każdej klientce w doborze odpowiedniego welonu tak, aby pasował on do sukni ślubnej i nadawał jej wyrazistego charakteru.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.