Jak wybrać buty ślubne?

buty slubne

Jak wybrać buty ślubne?

Mimo iż buty ślubne wydają się być jedynie dodatkiem, z pozoru niewiele znaczącym, tak naprawdę w ogromnym stopniu to właśnie od nich zależeć będzie samopoczucie panny młodej w tym szczególnym dla niej i jej świeżo poślubionego małżonka dniu.

Dlatego kupując je, należy wykazać się sporą rozwagą. Dzisiaj podpowiadamy, na co przede wszystkim warto zwracać uwagę przy wyborze butów ślubnych. Zapraszamy do lektury!

Kiedy wybrać buty ślubne?

Buty ślubne wybierz odpowiednio wcześnie, jeszcze przed ustaleniem ostatecznej długości sukni ślubnej. W butach ślubnych powinno się bowiem chodzić na przymiarki. Co ważne, warto je kupić z wyprzedzeniem również dlatego, aby można je było wcześniej rozchodzić – w końcu nie chciałabyś na pewno być w sytuacji, że buty Cię obetrą albo wręcz uniemożliwią wielogodzinną zabawę, w której panna młoda powinna przecież aktywnie uczestniczyć do samego końca.

Z jakiego materiału buty ślubne wybierać?

Zdecyduj się na buty ze skóry naturalnej, które będą najwygodniejsze i które najłatwiej jest wyczyścić w razie zabrudzenia. Kupując je, pamiętaj, iż skóra się rozciąga, w związku z czym po kilku założeniach wykonane z niej buty nieco zwiększą swój rozmiar. Możesz oczywiście zdecydować się i na inne tworzywa – satynę, atłas, koronkę czy żakard, są to jednak materiały, które się nie rozciągają i nie dopasowują się do stopy, a także łatwiej się brudzą i sprawiają więcej problemów, jeżeli chodzi o czyszczenie.

Jak dobrać kolor butów ślubnych?

Dopasuj kolor butów do sukni. Oczywiście często trudno jest znaleźć odcień idealny, należy więc przynajmniej przestrzegać reguły, że buty powinny być ciemniejsze od sukienki. Innym rozwiązaniem jest zakup butów kolorowych, dobranych do koloru dodatków.

Jak wybrać wysokość butów ślubnych?

Wysokość butów należy dobierać indywidualnie do własnych preferencji oraz do wzrostu partnera. Najmodniejsze są buty na platformie, jednak z powodzeniem możesz też sięgnąć po buty na kaczuszce czy ozdobne balerinki. Pamiętaj, że koniecznie powinny mieć jasną podeszwę, najlepiej chropowatą, nieśliską. Pamiętaj także o tym, aby wybrane przez Ciebie buty dobrze trzymały się stóp. jeżeli nie są głębokie, zwróć uwagę na to, aby miały zapięcie lub wiązanie przy kostce lub śródstopiu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.