Jak wybrać suknię ślubną?

suknia slubna

Jak wybrać suknię ślubną?

Nie ulega wątpliwości, iż dzień ślubu jest dla każdej kobiety wydarzeniem wyjątkowym. Bez wątpienia również każda kobieta pragnie wyglądać w tym dniu olśniewająco i być niekwestionowaną gwiazdą. I nic dziwnego, do ślubu w białej sukni idzie się tylko raz, warto więc zadbać zawczasu o to, aby była idealnie dobrana – zagwarantuje to nam świetne samopoczucie i sprawi, że będziemy czuć się piękne. Nie pozostawiajmy więc zakupu sukni na ostatnią chwilę i przynajmniej kilka miesięcy wcześniej rozpocznijmy poszukiwania.

Dzisiaj mamy dla was garść porad odnośnie do tego, w jaki sposób wybrać suknię ślubną. Zapraszamy do lektury!

Czym się kierować?

Wybierając suknię ślubną, często kierujemy się jakością obsługi w danym salonie – w tych najbardziej fachowych spotkamy się z najbardziej profesjonalną obsługą i otrzymamy szereg rad związanych nie tylko z wyborem sukni ślubnej, ale i z weselem w ogóle. Pracownicy takich salonów spotykają się bowiem z różnymi kobietami tuż przed ślubem, znają wiele ich dylematów i mają wiele wskazówek i pożytecznych rad. Warto z nich korzystać!

Rodzaje sukien ślubnych

Nigdy nie wybierajmy się na zakupy bez podstawowej wiedzy na temat sukien ślubnych. Warto przede wszystkim znać najważniejsze modele sukni, które omawiamy poniżej.

  • klasyczna suknia ślubna

Ma idealnie dopasowany stan, szeroką spódnicę opartą na halce i część gorsetową bez rękawów, za to z delikatnymi ramiączkami albo bez. Wskazana jest dla kobiet wysokich, szczupłych, o wyraźnie zarysowanej talii.

  • suknia ślubna empire

Jest odcięta pod biustem, a spódnica wykonana jest z delikatnych, lejących się tkanin. Do wyboru z rękawem krótkim i długim. Polecana osobom niskim z tego względu, iż optycznie wyszczupla oraz dodaje wzrostu. Nie wymaga wyraźnie zarysowanej talii.

  • suknia ślubna princessa

Jest dopasowana do sylwetki dzięki tzw. francuskim cięciom, które biegną od góry do samego dołu, raczej mocno rozszerzana, z tiulową halką, która pozwala regulować szerokość spódnicy. Polecana osobom niskim, nieco pulchniejszym, gdyż świetnie modeluje sylwetkę, dodaje wzrostu i odejmuje kilogramów.

  • suknia ślubna syrena

Jest wyraźnie dopasowana w biodrach i rozszerza się od kolan w dół. Polecana jest osobom o nienagannej linii bioder, zarówno z profilu, jak i z przodu – w innych wypadkach może wyglądać groteskowo.

  • suknia ślubna litera A

Jest ona dopasowana w biuście przy użyciu zaszewek bocznych i rozszerza się ku dołowi, nie podkreślając talii, na dole tworzy trapez. Dobrze będą w niej wyglądały osoby o właściwie każdym typie figury.

  • prosta suknia ślubna

Jest to model z prostą, nieposzerzaną ku dołowi spódnicą, z rozporkiem lub pęknięciem od linii kolan. Dobrze będą w niej wyglądały kobiety wysokie, o nienagannej figurze i proporcjonalnej linii bioder.

Jak wybrać suknię ślubną? – porady video

Rozważania na temat tego, jak dobrać suknię ślubną do typu urody znajdziesz poniżej.

 

Kilka wskazówek odnośnie do wyboru sukni ślubnej znajdziesz poniżej.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.