Jak rehabilitować kolano

Jak rehabilitować kolano?

Jak rehabilitować kolano

Jak rehabilitować kolano?

 

Jak po urazie rehabilitować kolano we własnym domu? Oto kilka ćwiczeń, które powoli pomogą ci odzyskać pełną sprawność w stawie kolanowym.

1. Rowerek stacjonarny

Rowerek stacjonarny to świetny sprzęt, który przydaje się na co dzień, gdy chcemy wzmocnić naszą kondycję, a także w szczególnych przypadkach, np. takich jak rehabilitacja. Rowerek pozwoli nam uzyskać najlepsze efekty. Oczywiście naszą rehabilitację rozpoczynamy stosując najmniejsze obciążenie, jeździmy spokojnie, na początku około 5-10 min. Potem powoli wydłużamy serie i zwiększamy obciążenie.

2. Ćwiczenie na łóżku

Połóż się na łóżku, następnie podnoś i opuszczaj nogę, którą chcesz rehabilitować. Jeżeli masz możliwość to podnieś ją, zatrzymaj w powietrzu i uginaj. Możesz też ponownie podnieść nogę i wykonywać nią ruchy okrężne. Ćwicz powoli, na początku około 5-10 minut.

3. Ćwiczenia z piłką

Potrzebujesz małej piłeczki do wykonania ćwiczenia. Usiądź na krześle, połóż piłeczkę na ziemi, a na niej, stopą przesuwaj ją po podłodze. To pomoże ci w odzyskaniu sprawności. Ćwiczenie wykonuj około 5-10 min.

4. Ćwiczenie z krzesłem

Najlepiej skorzystaj z krzesła z regulowaną wysokością. Jeśli nie masz takiego podłóż koc lub poduszkę, aby w ten sposób regulować wysokość. Wysokość krzesła dopasuj tak, by całymi stopami dotykać podłogi a pozycja ciała była półsiedząca. Następnie wstawaj i z powrotem siadaj na krześle. Na początku zrób 20 powtórzeń. W późniejszych seriach możesz zwiększyć ilość powtórzeń.

 

Jak rehabilitować kolano – wideo porady

Rehabilitacja po urazie kolana

2/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.