Jak piaskować felgi?

Aby pomalować felgi trzeba najpierw usunąć stary lakier. Najlepszą metodą na dokładne oczyszczenie felg jest piaskowanie. Porównując je do szlifowania, powierzchnia po piaskowaniu jest bardziej równa i czysta nawet w zakamarkach.

Felgi samochodowe są ciągle narażone na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych, a na dodatek podczas eksploatacji poddawane są działaniu czynników zewnętrznych (kamienie, piasek itd.) dlatego są pokryte bardzo trwałą i solidną warstwą lakieru.

Aby usunąć starą powłokę lakieru stosuje się metody piaskowania. Pierwsza z nich to metoda rzutnikowa, a druga to metoda pneumatyczna w komorze.

Metoda rzutnikowa

Metoda ta odbywa się w szczelnej komorze roboczej wyposażonej w wirniki rzutowe. Właściwe rozmieszczenie wirników powoduje, że detale są dokładnie i równo wyśrutowane. Metodę rzutnikową stosuje się przy czyszczeniu felg stalowych.

Metoda pneumatyczna

Ścierniwo podawane do dyszy z dużą energią kinetyczną wystrzeliwane jest na obrabianą powierzchnię powodując jej mikroskrawanie. Właściwa prędkość mieszaniny wywołuje strumień sprężonego powietrza. Wnętrze komory jest oświetlone, a obróbkę obserwuje się przez wziernik. Metodą pneumatyczną stosuje się do czyszczenia felg aluminiowych.

 

Jak piaskować felgi – wideo porady

Renowacja felg

 

Piaskowanie felgi stalowej

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.