Jak myć silnik?

Mimo iż może się wydawać, że mycie silnika jest czynnością prostą, należy zachować w czasie jej wykonywania sporą uwagę, aby nie uszkodzić tych elementów znajdujących się pod maską, dla których kontakt z wodą może się okazać nawet zabójczy. Mowa na przykład o instalacji elektrycznej i całej elektronice.

Jak więc myć silnik, aby mu nie zaszkodzić? Podpowiadamy poniżej.

Kiedy myć silnik?

Mycie silnika należy odłożyć do momentu, aż ten się schłodzi. Największym błędem, jaki może popełnić kierowca, jest wykonywanie tej czynności na silniku gorącym.

Jak myć silnik?

Zacznij od wymycia nadwozia, poświęć też nieco uwagi karoserii, dzięki czemu dodatkowo schłodzisz silnik i przyspieszysz moment, w którym będzie można rozpocząć jego mycie.

Gdy silnik wyschnie, zacznij od zabezpieczenia folią lub taśmą elementów elektrycznych i elektronicznych, np. przy pomocy folii. Potem, na zimny już silnik, nałóż środek czyszczący.

Nie używaj myjek ciśnieniowych do mycia silnika ze zbyt małej odległości – woda pod wysokim ciśnieniem może bowiem wyrządzić więcej szkody niż przynieść pożytku. Jeżeli jest miejsce szczególnie zabrudzone, spróbuj do jego wyczyszczenia użyć twardej szczotki albo nanieść ponownie środek czyszczący.

Po umyciu silnika odczekaj kilkanaście minut, zanim odpalisz samochód – niech wyschnie – dzięki temu unikniesz wielu problemów w przyszłości.

Jak myć silnik? – porady video

Mycie silnika nie jest tak łatwe, jak może się wydawać z pozoru. Szczegóły tego zabiegu omawia poniższy film.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.