Jak opóźnić okres

Jak opóźnić okres?

Jak opóźnić okres

Jak opóźnić okres?

Miesiączka u zdrowej kobiety, mającej regularne cykle, z reguły przypada co 28 dni. Panie z reguły za nią nie przepadają, gdyż wiąże się z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak np. bóle brzucha, skurcze, ogólne pogorszenie samopoczucia, bolesność piersi itp., dodatkowo także wymaga szczególnej troski, jeżeli chodzi o higienę.

Wszystko to nie jest zbyt pożądane zwłaszcza na wyjazdach czy w czasie ważnych wydarzeń w życiu, tj. np. ślub. Dzisiaj podpowiadamy, jak opóźnić okres w takich wyjątkowych sytuacjach, a także jaki wpływ może mieć to na nasze zdrowie.

Jak opóźnić okres?

Współczesna kobieta w czasie całego swojego życia traci około 30 l krwi, a razem z nią cenne dla organizmu substancje.

Nasze babki traciły jej znacznie mniej, gdyż później zaczynały dojrzewać, wcześniej przechodziły menopauzę, częściej zachodziły w ciążę, częściej roniły… i były o wiele zdrowsze.

Współczesna medycyna ma kilka sposobów na to, aby odsunąć termin okresu w czasie, nawet o kilka tygodni, chociaż nie można powiedzieć, że na 100% pozostają one bez szkody dla organizmu.

Metody opóźniania okresu:

  • Jeżeli przyjmujesz regularnie tabletki antykoncepcyjne, przyjmij je bez siedmiodniowej przerwy, a dzięki temu unikniesz krwawienia. Pamiętaj jednak, aby nie wykorzystywać tej metody zbyt często, gdyż może ona wpłynąć negatywnie na stan Twojego zdrowia. Decyzja o zatrzymaniu krwawień miesięcznych w ten sposób na dłużej musi być dokładnie przeanalizowana przez kobietę i lekarza. Nie powinny po nią sięgać również kobiety bardzo młode.
  • Możesz też wybrać się do lekarza po tabletki z progesteronem, np. Luteinę, Duphaston czy Orgametril, jednak odpowiednio wcześnie – nawet na 3 miesiące przed planowanym „niechcianym” krwawieniem – w innym wypadku możesz, owszem, przesunąć okres, ale też borykać się z plamieniami czy nudnościami. Stosuj się ściśle do zaleceń lekarza związanych z przyjmowaniem progesteronu.

Nie przesuwaj jednak miesiączki zbyt często, gdyż możesz w ten sposób rozregulować sobie organizm. Nie wiadomo też też, jaki wpływ przyjmowanie leków hormonalnych będzie miało na organizm w przyszłości, gdyż stosowane są od stosunkowo niedługiego czasu, aby móc przeprowadzić badania długoterminowe, dlatego – dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa lepiej ich nie nadużywać, jeżeli nie zachodzi taka potrzeba, uzasadniona medycznie.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.