Jak odpocząć na urlopie?

W końcu nadeszły upragnione wakacje, na które czekałaś cały rok. Marzysz o wypoczynku, relaksie i leniuchowaniu. Ten czas planujesz poświęcić rodzinie. I tym razem na pewno wypoczniesz – tak przynajmniej sobie obiecujesz.

W poniższym artykule znajdziesz wiele cennych wskazówek, jak nie dać się zwariować na wakacjach i zregenerować siły.

Wakacje to czas lenistwa

Urlop powinien być po to, aby zgromadzić potrzebne siły na następne miesiące. Dlatego nie warto wstawać wcześnie z dzieciakami, spędzać całe godziny w kuchni, tylko po prostu oddać się lenistwu.

Wielu osobom ciężko jest zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia, dla których nie ma dni wolnych. Starają się być do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, bez względu na okoliczności. Warto jednak będąc na wakacjach to zmienić. Dlatego:

  • Wysypiaj się. Naprawdę nic się nie stanie, jeśli dzieciaki rano zajmą się trochę sobą i pooglądają bajki czy też pograją w piłkę.
  • Porozmawiaj z partnerem, o tym, co chcesz zrobić w czasie urlopu i zapytaj go o jego plany. Sporządźcie listę, co każde z was chce zrobić razem, a co osobno.
  • Nie zapomnijcie ustalić, jak dzielicie się opieką nas dziećmi. Niech przyświeca wam myśl, że „On jest ważny, ale ja też jestem ważna”. Dlatego, jeśli mąż chce powędkować, zabierz dzieciaki na basen, a gdy Ty chcesz się w spokoju poopalać, niech małżonek pogra z dziećmi w piłkę.
  • Jeśli nie masz na coś ochoty nie bój się odmawiać. W przeciwnym wypadku ogarnie Cię frustracja. Dlatego jeśli znajomi wyciągają Was na wycieczkę do lasu, na którą ty nie masz ochoty – odmów im. Zawsze stawiaj swoje dobro na pierwszym miejscu.

Daj dzieciom swobodę

Wakacje to czas, w którym dzieciaki mogą się wyszaleć. Przyda im się też mniej kontroli, bo w przeciwnym wypadku nigdy nie staną się samodzielne i niczego się nie nauczą. Nadopiekuńczością nie wpoi się smykom odpowiedzialności. One zawsze będą mieć przekonanie, że Ty wszystko za nich zrobisz i o wszystkim pomyślisz. A takie zachowanie to doskonała okazja do stresowania się.

  • Pozwól dzieciom mieć swoje pomysły na zabawę. Wcześniej oczywiście o nie zapytaj i ustal granice, których przekroczyć nie można. Postaraj się być bardziej elastycznym rodzicem.
  • W momencie, kiedy przestaniemy się o wszystko zamartwiać, staniemy się bardziej zrelaksowani. Ujdzie z nas powietrze, które było źródłem napięcia.

W nosie z drobiazgami

Obiecaj sobie, że nic nie będzie w stanie popsuć Ci humoru na urlopu. To nic, że nie świeci słońce, a hotel, w którym mieszkacie nieco odbiega od zdjęć w Internecie. Zamiast denerwować się, spróbuj znaleźć pozytywną stronę każdej kwestii.

Ponad wszystko doceń to, że jesteście razem i wspólnie spędzicie wakacje. Odpuść sobie trochę, nie pozwól, aby błahostki negatywnie wpłynęły na Twoje samopoczucie, które z czasem może udzielić się pozostałym domownikiem i w rezultacie z urlopu wrócicie rozczarowani.

Wygoda przede wszystkim

Niech wakacje będą czasem swobody. Dlatego nie poświęcaj swojemu makijażowi i fryzurze tak wiele czasu, jak robisz to na co dzień. Na wakacjach nie masz obowiązku być perfekcyjną. Liczy się tylko i wyłącznie Twój komfort.

Postaw na naturalność. Wakacje będą miały również Twoje włosy oraz cera, która będzie mogła w tym czasie nieco odpocząć. I nie przejmuj się tym, jak postrzegają Cię inni. To Ty musisz czuć się dobrze we własnej skórze. I to jest najważniejsze.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.