Jak prowadzić pamiętnik

Jak prowadzić pamiętnik?

Jak prowadzić pamiętnik

Jak prowadzić pamiętnik?

 

Pamiętnik to świetny sposób na zapisywanie tego, co jest dla nas ważne i o czym nie chcielibyśmy zapomnieć. Miło jest po latach wziąć do ręki swój pamiętnik i przypomnieć sobie o zabawnych sytuacjach, wspomnieć pierwszą miłość czy przyjaciół ze szkolnych lat. Jak jednak prowadzić taki pamiętnik? Przeczytaj kilka cennych porad.

Na początku kup gruby zeszyt z twardą oprawą. Twarda okładka zapobiegnie szybkiemu niszczeniu się kartek, dzięki czemu nasz pamiętnik będzie bardziej trwały i będzie nam służył dłużej. Możesz też wybrać zeszyty, które są specjalnie przygotowane do pisania pamiętnika. Możesz również wybrać model zamykany na zamek lub małą kłódeczkę, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nikt nie będzie czytał twoich tajemnic.

W pamiętniku nie musisz umieszczać wpisu każdego dnia. Zapisuj to, co jest dla ciebie ważne, możesz tam umieszczać np. swoje złote myśli, refleksje na różne tematy. Pamiętaj, aby przy każdym wpisie zapisać datę. Jeśli masz ochotę możesz też wklejać naklejki i rysować kolorowe obrazki w swoim pamiętniku, dzięki czemu będzie wesoły i chętnie będziesz po niego sięgać.

Jeśli w pamiętniku piszesz swoje sekrety i umieszczasz rzeczy, którymi nie chcesz dzielić się z nikim innym, zadbaj by twój pamiętnik miał swoje bezpieczne miejsce. Jeśli będzie leżało na półce czy w szufladzie, nie zdziw się jeśli dostanie się do niego twoje młodsze ciekawskie rodzeństwo. Dla pewności lepiej więc trzymaj pamiętnik w miejscu niedostępnym dla innych, np. w pudełku pod łóżkiem, pod ubraniami w szafie czy w zamykanym kuferku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nikt nie odkryje twoich sekretów.

1.2/5 - (92 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.