Jak leczyć hemoroidy

Jak leczyć hemoroidy?

hemoroidy

Jak leczyć hemoroidy?

Jeżeli objawami hemoroidów są luźne stolce, świąd odbytu i ślady krwi, to przede wszystkim należy zmienić dietę na bogato błonnikową i pić duże ilości płynów.

W aptekach można  kupić wiele maści i czopków, które uśmierzają ból, łagodzą zapalenie i ułatwiają gojenie się zmian chorobowych we wczesnym ich stadium.

Są to takie leki jak, Detralex, Rectosol, Titanoreina, Procto-Glyvenol, Anusol, Avenoc, Neo-Aesculan, Aesculan, Hemorectal, Hemorel, itp. Nowoczesne leki potrafią dodatkowo zwiększać odporność chorych miejsc na zakażenie bakteryjne, które pogarsza przebieg choroby (np. Posterisan).

Stosowane są również inne metody leczenia:

  • fotokoagulacja podczerwienią – polega na przykładaniu sondy i wykorzystaniu promieniowania  nadczerwieni do  wywołania wypadającego guzka.
  • skleroterapia – zakłada się ciasne gumowe  podwiązki, w okół podstawy guzków krwawniczych, co powoduje zahamowanie ich ukrwienia, martwicę i wypadnięcie
  • Metoda Longo – wykonywana jest za pomocą staplera, za pomocą, któego dokonuje się  wycięcie  i zszycia mechanicznego śluzówki kanału odbytu powyżej linii grzebieniastej.

W zaawansowanej chorobie, gdy hemoroidy wypadają  i nie powracają.

W bardzo zaawansowanej chorobie przeprowadza się operacje  chirurgiczną, podczas której  zmieniono chorobowe żyły są wycinane. Całkowite wyleczenie następuje  po dwóch – czterech tygodniach.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.