Jak dbać o swetry?

Ciepłe, grube, cienkie, krótkie, długie, rozpinane,wiązane…. Wiele z nas uwielbia swetry. Każda z nas ma ich przynajmniej kilka sztuk. Są niezbędne na jesienne chłody i mroźne, długie zimy.

Idealnie dobrany i o dobry jakościowo sweter będzie nam służył nawet kilka sezonów dlatego niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dbać o te części naszej garderoby.

 

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważne jest poprawne pranie tego typu ubrań.  Przed pierwszym praniem należy zapoznać się z wskazówkami zawartymi na metce ubrania. Zwykle znajduje się tam informacja odnośnie materiału z jakiego jest ono zrobione oraz sposobach prania. Warto prać ręcznie, na lewej stronie w delikatnych detergentach, np. odpowiednich płynach przeznaczonych do tego typu rzeczy.

Nie wolno używać gorącej wody oraz silnych środków piorących, gdyż może to doprowadzić do filcowania, kurczenia i mechacenia się rzeczy. Trzeba także pamiętać o tym, iż  podczas suszenia swetry się znacznie wyciągają. Dlatego należy je równomiernie rozwieszać.  Najlepiej przechowywać je w szafkach, na lewej stronie. Unikniemy wtedy kosmacenia oraz obierania się ulubionego sweterka. W momencie, gdy jednak sweter uległ zmechaceniu, możemy go delikatnie wygolić elektryczną maszynką. Należy jednak przy tym uważać, aby nie podziurawić ubrania.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.