5 roślin wnoszących pozytywną energię do domu

Jak każdy wie, rośliny sprawiają, że dom staje się piękniejszy. Jest też naukowo udowodnione, że oczyszczają powietrze, mają więc wpływ na lepsze zdrowie.

Można zaopatrzyć się w gatunki, które będą pięknie pachnieć i jednocześnie wywoływać pozytywne wibracje. Zobacz o jakie roślin chodzi!

Szałwia

Roślina ta jest dobrze znana z właściwości oczyszczania powietrza i usuwania negatywnej energii z domu. Ponadto badania przeprowadzone na Uniwersytecie Georgetown wykazały, że szałwia ma działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe, ściągające, wiatropędne, przeciwdziała hipoglikemii i stymuluje wydzielanie estrogenu. Jeśli będziesz mieć w domu pojemnik z szałwią, najlepiej w oknie, w Twoim domu będzie też pięknie pachnieć.

Rozmaryn

Wiele mówi się na temat rozmarynu, a jedną z jego najważniejszych właściwości jest fakt, że zawiera on olejki eteryczne wpływające stymulująco na mózg i zwiększające koncentrację. Rozmaryn łagodzi też bóle, poprawia trawienie oraz odświeża oddech. Świetnie nadaje się też do przyprawiania potraw, między innymi ryb i ziemniaków, gdyż ma piękny zapach. Zaleca się trzymanie tej rośliny w pobliżu okna, by miała stały dostęp do słońca. Ważne jest też, by dobrze ją podlewać.

Jaśmin

Jaśmin jest uznawany za symbol miłości i współczucia. Dla zdrowia stosowany jest jako wspomagacz odporności i roślina obniżająca gorączkę. Ma słodki zapach, który jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków. Zaleca się, by stawiać tę roślinę w pobliżu okna wychodzącego na południe.

Bambus

Roślina ta jest bardzo uniwersalna i od dawna znana w medycynie ludowej, przede wszystkim ze względu na zdolność zmniejszania gorączki i wydzieliny w płucach. Już starożytni uważali ją za lek. Przez feng shui jest zaś uznawana za symbol szczęścia i sądzi się, że może poprawiać samopoczucie psychiczne, wywoływać radość, zapewniać dobre zdrowie, duchowy wzrost i bogactwo. Wytrzymałe łodygi bambusa można hodować w wazonie z wodą, pojemniku z kamieniami albo w ziemi. Ważne jest, by roślina miała dużo słońca.

Bazylia

Bazylia ma bardzo szerokie zastosowanie. W Indiach jest uważana za niezwykłą i od dawna ceniona za korzyści dla zdrowia. Twierdzi się, że wspomaga ducha, ciało i umysł. Jest to też dobry naturalny środek przeciwzapalny, źródło antyutleniaczy, które pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Ponadto rosnąca w domu bazylia pięknie pachnie.

bazylia

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.