5 naturalnych sposobów na leczenie grzybicy stóp

Grzybica stóp to bardzo często występująca choroba, którą łatwo się zarazić. Czasem trudno też się jej pozbyć, ponieważ choroba ta często daje się tylko zaleczyć i ma tendencje do powracania.

Grzybica stóp pojawia się zwykle wtedy, gdy ma sprzyjające, wilgotne środowisko przez pot. Zarazić można się też w publicznych łazienkach i na basenie. Jeśli jednak zastosuje się poniższe sposoby, można się jej pozbyć.

Biały ocet
Ten rodzaj octu bardzo skutecznie radzi sobie z grzybicą i innymi infekcjami skóry. Wystarczy tylko zmieszać ocet z wodą i wymoczyć nogi, a następnie bardzo dokładnie je osuszyć. Zabieg należy powtarzać każdego dnia, dopóki zmiany skórne nie znikną.

Olejek z drzewa herbacianego
Środek ten jest bardzo znany ze swego działania antyseptycznego. Wystarczy nałożyć kilka kropel olejku na zmienioną skórę albo dodać go do wody i moczyć nogi przez 15 minut.

Olejek czosnkowy
Czosnek posiada właściwości antybakteryjne i antybiotyczne, jest wiec bardzo dobrym sposobem leczenia infekcji. Można smarować skórę objętą zmianami przekrojonym ząbkiem czosnku kilka razy dziennie dopóki zmiany nie znikną.

Olejek lawendowy
Olejek ten nadaje przyjemne uczucie świeżości, a jednocześnie eliminuje grzyby. Należy zmieszać go w równym proporcjach z olejkiem z oregano, a następnie posmarować zmienioną chorobowo skórę. Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie.

Cytryna
Owoc ten może oddać wielkie zasługi w leczeniu grzybicy stóp. Wystarczy nałożyć kilka kropli na skórę, by poczuć jego działanie, pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać wodą. Powtarzanie tej procedury każdego dnia daje znakomite rezultaty.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.