Jak skutecznie oczyścić przewód pokarmowy

Istnieje kilka skutecznych sposobów na oczyszczenie jelit, a najbardziej znanym z nich jest siemię lniane. Zawiera ono ponadto doskonałe wartości odżywcze, warto je więc spożywać.

Zalegające w jelitach resztki pokarmów mogą powodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak zaparcia, zaburzenia przemiany materii, a nawet problemy skórne i wiele innych. Są to powody, dla których lekarze zalecają regularnie oczyszczać przewód pokarmowy. Z wykorzystaniem siemienia lnianego jest to bardzo łatwe. Wystarczy stosować 1-3 łyżki mąki lnianej przez 3 tygodnie, by całkowicie oczyścić jelita. Nie wpłynie to negatywnie na mikroflorę jelit, jest to więc doskonałe rozwiązanie dla zdrowia. Spożywanie na śniadanie koktajlu z mąki lnianej doprowadza też do szybkiego spadku wagi, ale trzeba pamiętać, że nie można spożywać go przez dłużej niż 3 tygodnie. Jak wykonać taki koktajl?

Składniki:
– 100 ml jogurtu naturalnego
– mąka lniana
– odrobina wody
– ½ banana

Jeśli nie ma możliwości zakupienia lnianej mąki, można kupić zwykłe siemię lniane w ziarenkach i zmielić je w domu. Trzeba jednak pamiętać, by zmielone siemię spożyć od razu tego samego dnia, gdyż przechowywane dłużej traci swoje właściwości oraz staje się gorzkie w smaku.

Jak spożywać?

Pierwszy tydzień: W czasie pierwszego tygodnia należy każdego dnia rano wymieszać łyżkę sproszkowanego siemienia lnianego z jogurtem lub kefirem i dodać odrobinę wody.
Drugi tydzień: Należy zwiększyć dawkę siemienia do 2 łyżek.
Trzeci tydzień: Trzeba znów zwiększyć ilość siemienia do 3 łyżek.
Ważne: W czasie kuracji warto wypijać jak najwięcej wody, najlepiej z miodem. Zaleca się wypijać 2 litry wody dziennie z dwoma łyżkami miodu (miód jednak nie jest konieczny).

Koktajl odchudzający i oczyszczający na obiad i kolację

Koktajl ten należy spożywać na godzinę przed każdym posiłkiem oraz spożywać zamiast obiadu przez 3 tygodnie, nie później niż 3-4 godziny przed snem. Zapewnia on sytość przez długi czas.

Składniki i przygotowanie:
– 10 gramów nasion chia
– 1,5 szklanki mleka odtłuszczonego albo mleka migdałowego
– trochę papai

Mleko należy zmiksować z papają za pomocą blendera. Dodać nasiona chia i odstawić na co najmniej 30 minut.

Kuracja powinna wyglądać następująco:
Śniadanie o 8.00 rano – lniany koktajl.
Drugie śniadanie o 11.30 – koktajl z nasionami chia.
Obiad między 12.30 a 13.30 – zdrowe, niskokaloryczne potrawy.
Przekąski o 16.00 – orzechy lub migdały.
Kolacja o 20.00 – koktajl z nasionami chia.

3-tygodniowa kuracja zapewnia doskonałą detoksykację okrężnicy oraz utratę zbędnych kilogramów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.