Ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci

1. Jeśli często skracasz i piłujesz paznokcie, możesz być bardziej podany na choroby skóry i grzyby.

2. Pielęgnacja paznokci nie musi oznaczać malowania ich lakierami i umieszczania na nich wzorków. Wystarczające jest zachowanie ich w czystości i równo przycięte, a przy tym pozwala to zachować zdrowe ręce i nogi.

3. Pielęgnuj paznokcie po kąpieli. Skóra wówczas jest bardziej miękka, tak samo paznokcie, łatwiej więc wykona się manicure i pedicure.

4. Lakiery służą nie tylko do zdobienia paznokci, niektóre mogą je też wzmacniać, na przykład jeśli zawierają keratynę.

5. Za każdym razem, gdy myjesz ręce, osuszaj dokładnie palce, ponieważ nadmiar wilgoci może osłabić Twoje paznokcie.

6. Chroń stopy, gdy udajesz się na basen albo bierzesz prysznic w publicznym miejscu, ponieważ zanieczyszczona woda może być odpowiedzialna za kłopotliwe zakażenia grzybicze.

7. Jeśli chcesz wybrać się do kosmetyczki na manicure lub pedicure, sprawdź, czy w danym miejscu przestrzega się standardów higienicznych i że kosmetyczka używa sterylizowanych narzędzi do paznokci i naskórka.

8. Używaj rękawic kiedy masz kontakt z detergentami, wybielaczami i innymi produktami do sprzątania domu, ponieważ składniki tych produktów są agresywne i mogą osłabiać paznokcie.

9. Nie obgryzaj paznokci. Prócz tego, że praktyka ta pokazuje złe wychowanie, możesz też uszkodzić skórę wokół paznokci, to zaś może powodować infekcje i w konsekwencji nawet utratę paznokci.

10. Jeśli Twoje paznokcie wydają się dziwne, są zdeformowane albo bardzo się łamią, powinieneś udać się do lekarza, gdyż może to być sygnał chorób takich jak rak skóry, łuszczyca czy niedoczynność tarczycy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.