Jak wykonać tonik Woda Królowej Węgierskiej (larendogrę)?

Za twórcę larendogry, czyli wspaniałego toniku ziołowego, uznaje się królową Elżbietę, córkę króla Władysława Łokietka, a żonę króla Węgier – Karola Roberta. Królowa dzięki magicznym właściwościom tego naparu przez prawie sześćdziesiąt lat zachowała piękny i promienny wygląd oraz zdrowie. Wszyscy kronikarze zawsze zachwycali się jej wyglądem i zaznaczali, że ich królowa wygląda wyjątkowo młodo jak na swój wiek. Spirytus, który jest potrzebny do wykonania tego toniku, królowa sprowadzała z bardzo odległych krajów, a wszystkie składniku musiały być najwyższej jakości.

Napar ten możemy stosować wewnętrznie jak i zewnętrznie, a po dodaniu olejków eterycznych, stanowi on piękne perfumy. Larendogra wpływa nie tylko na naszą urodę, ale również na zdrowie (przy omdleniach, nudnościach). Ten cudowny napar możesz wykonać sama w domu! Jest to bardzo proste, a składniki są łatwo dostępne w każdym sklepie zielarskim lub aptece. 

Przepis na tonik Woda Królowej Węgierskiej (larendogrę)

3 części suszonych liści rozmarynu

1 część suszonego kwiatu lawendy
1 część kwiatu mięty pieprzowej

96-procentowy spirytus do zalania (musi dokładnie przykryć zioła).

Ilość składników dobieramy sobie sami, w zależności od tego ile chcemy przygotować naparu. Ważne jest aby trzymać się proporcji. Tak przygotowany tonik odstawiamy na około dwa tygodnie w ciemności, aby wszystkie składniki dokładnie w siebie wsiąkły i się przeniknęły. Pamiętaj aby słoik lub butelkę dokładnie dokręcić, by alkohol nie parował. Po dwóch tygodniach przelewamy mieszankę ziół przez sitko lub gazę do ciemnego słoika i używamy jak zwykłego toniku.

Właściwości toniku

Tonik królowej Węgierskiej świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Leczy trądzik, usuwa przesuszenia i poprawia napięcie skóry. Po około dwóch tygodniach stosowania nasza skóra jest ukojona, nawilżona (mimo tego że w składzie jest alkohol) i ujędrniona. Tonik ten świetnie sprawdza się przy rozjaśnianiu blizn i przebrawień.

Oceń

One Response

  1. Best Friendship Day 3 sierpnia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.