Jak ujędrnić brzuch

Jak ujędrnić brzuch?

Jak ujędrnić brzuch

Jak ujędrnić brzuch?

Chcąc mieć płaski i jędrny  brzuch trzeba pamiętać o następujących zasadach:

  • zawsze wciągaj brzuch – gdy idziesz i gdy stoisz, nawet w łazience;
  • siedząc, staraj się oddychać bardzo głęboko: wciągając i wypuszczając powietrze powinnaś czuć pracę mięśni;
  • w miarę możliwości w każdej sytuacji zachowuj spokój: stres i podenerwowanie często powodują obrzmienia brzucha;
  • chodź, kiedy tylko masz ku temu okazję, najlepiej po schodach;
  • idąc trzymaj się prosto – plecy wyprostowane, ramiona luźno opuszczone, pośladki ściągnięte, miednica lekko wysunięta do przodu;

Pamiętajmy, że codzienna gimnastyka, ograniczone słodycze i tłuszcze to klucz do sukcesu, by nasza sylwetka była wyprostowana a brzuszek już nie zaokrąglony, ale elastyczny i płaski.

Jak pielęgnować brzuch. Po kąpieli lub prysznicu wklepujemy w brzuch preparat  o właściwościach ujędrniających. Delikatnie masujemy brzuch , a następnie  rozpoczynamy masaż szczypankowy. Bardzo ważne jest aby wykonywać taki masaż dokładnie.

Przy pielęgnacji skóry brzucha warto zwrócić uwagę na peeling, dzięki któremu skóra brzucha będzie gładsza, następnie użyć kremu ujędrniającego

Ćwiczenia ujędrniające brzuch. Kładziemy się na plecach. Nogi powinny być lekko ugięte w kolanach i rozstawione niezbyt szeroko. Następnie, podnosząc lewą nogę, unosimy tułów do góry tak, by prawym łokciem dotknąć lewego kolana. Ćwiczenie należy powtórzyć dziesięć razy na jedną nogę, a potem zmienić ją na prawą i wykonać kolejnych dziesięć powtórzeń.

Z każdym dniem ilość powtórzeń powinna wzrastać. Następnie kładziemy się na plecach. Jedną nogę uginamy w kolanie (trzymając ją w górze), a drugą prostujemy. Obie dłonie należy oprzeć na kolanie. Przez kilka sekund napieraj rękami na kolano, a kolanem na ręce. Pamiętaj, by jednocześnie napinać mięśnie brzucha. Następnie należy rozluźnić ciało i powtórzyć ćwiczenie czterokrotnie. Ćwiczenie należy powtórzyć również na drugą nogę.

3.3/5 - (3 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.