Jak domowym sposobem usunąć przebarwienia i piegi

W opinii wielu osób piegi na twarzy są bardzo wdzięczne, ale z upływem lat mogą stawać się coraz mniej atrakcyjne, gdyż z czasem rosną, łączą się i tworzą duże plamy. Nie wygląda to niestety estetycznie. Na szczęście jest naturalny środek, który oczyszcza skórę twarzy bez skutków ubocznych dla organizmu.

Zabieg ten jest skuteczny, ale zachęca się do wykonywania go przed snem, gdyż jeśli skóra ma kontakt ze słońcem, zamiast zmniejszać plamy i piegi, może je zwiększać. Trzeba też pamiętać, że jeśli plamy na twarzy czy ciele zmieniają kolor, kształt, teksturę albo powiększają się, tak szybko, jak to możliwe, trzeba udać się do dobrego dermatologa.

Stosowanie cytryny

Cytryna jest owocem bogatym w witaminę C, która jest jednym z głównych składników w gotowych kremach na piegi i plamy. Owoc ten jest też potężnym środkiem czyszczącym, który zawiera przeciwutleniacze i kolagen zapewniający elastyczność skóry. Wystarczy wycisnąć z cytryny sok i nałożyć go w obszarze, gdzie są plamy. Można też nacierać te miejsca skórą z cytryny, wewnętrzną częścią do dołu. Sok należy pozostawić na skórze i nie zmywać go, bo wówczas działa przez długi czas.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.