Schudnąć w pięciu konkretnych obszarach ciała…

Obecnie wiele osób cierpi na nadwagę, ale często atakuje ona nie całe ciało, ale nadmiar tłuszcz gromadzi się w określonych częściach ciała. Do walki z gromadzeniem się tłuszczu ludzie zwykle stosują dietę i ogólne procedury, które nie zapewniają niezbędnych korzyści w usuwaniu tłuszczu z miejsc, z których chce się go pozbyć.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że rozkład tłuszczu jest ściśle związany z osobistymi nawykami każdego człowieka. Nie wszyscy robią to samo, jedzą to samo i tyją w tych samych obszarach ciała.

Oto, jak tworzy się tłuszcz w niektórych częściach ciała i co robić, aby go zwalczać:

Górna część ciała

W odniesieniu do górnej części ciała tłuszcz zazwyczaj gromadzi się w jamie brzusznej, okolicach pleców, ramion, klatki piersiowej i rąk, w tym łokci. Główną przyczyną tego są niewłaściwe nawyki żywieniowe i całkowity brak ruchu.

Aby temu zapobiec, należy zastosować zrównoważoną dietę bez eliminowania posiłków, a jedynie zmniejszyć ilość cukrów i tłuszczów. Zwiększenie codziennej aktywności fizycznej organizmu, oczywiście bez pośpiechu, także jest niezbędne, by wyeliminować gromadzenie się tłuszczu w tych obszarach.

Brzuch i dolna część pleców

Tłuszcz, który gromadzi się w dolnej części pleców i brzucha związany jest z układem nerwowym. Atakuje w momencie, gdy organizm narażony jest na stres lub nerwowość, gdyż wówczas zwiększa się produkcja kortyzolu w organizmie, co powoduje gromadzenie się tłuszczu na brzuchu.

Aby zwalczyć taką sytuację, warto praktykować jogę, pilates i wszelkie ćwiczenia, w których celem jest relaks umysłu i ćwiczenie ciała.

Dolna część ciała

Nagromadzenie tłuszczu na biodrach, pośladkach, udach i całych nogach występuje głównie u kobiet i wynika z braku aktywności albo ciąży. Aby pozbyć się tłuszczu w tych okolicach, warto zwłaszcza jeździć na rowerze treningowym.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.