Jak przyspieszyć odchudzanie?

odchudzanie

Jak przyspieszyć odchudzanie?

Chudnięcie – czy to nagłe, szybkie i niezbyt polecane przez specjalistów, czy to powolne, a więc zdrowe i dające najlepsze efekty, wymaga ogromnego nakładu pracy.

Najważniejsza w chudnięciu jest silna wola – bez niej nie osiągnie się żadnych wyników, a tę można wytrenować tylko w praktyce, na bieżąco podejmując próby i wyzwania i sprawdzając, jak będziemy sobie z nimi radzić.

Wskazówki, jak przyspieszyć odchudzanie

Marzenie o tym, by schudnąć w szybkim tempie najczęściej pojawia się u kobiet, które niebawem czekają na jakieś ważne wydarzenie w swoim życiu, które wymagać będzie od nich jeśli nie perfekcyjnego wyglądu, to chociaż zrzucenia paru kilogramów, tak aby dobrze wyglądać w obcisłej sukience. Zwykle to właśnie do sukienek staramy się schudnąć choć kilka kilogramów. Najczęściej okazuje się, że sukienki albo spodnie, które jeszcze rok czy dwa wcześniej były idealne, dziś nie pozwalają się dopiąć.

To wtedy podejmujemy decyzje o tym, by jak najszybciej schudnąć, zaczynając już od dziś. I rzeczywiście, nie ma co odwlekać, tylko zacząć odchudzanie jak najwcześniej, by szybko osiągnąć zamierzone efekty.

Główną zasadą odchudzania, by osiągnąć efekty jak najszybciej, jest skumulowanie działań odchudzających, by można było zgubić więcej niż jeden kilogram tygodniowo, jak jest to zalecane przez dietetyków.

Nie wolno też odkładać odchudzania na jutro!

Odchudzanie będzie skuteczne tylko wtedy, gdy dieta będzie jedną z dróg, a nie jedynym sposobem chudnięcia. Postaw głównie na intensywne ćwiczenia fizyczne.

Zrezygnuj z niewłaściwych nawyków – jeżdżenia samochodem w krótkie trasy, wjeżdżania na pierwsze piętro windą. Zamiast tego chodź na spacery, wchodź po schodach, zacznij spacerować z psem, a nie tylko spuszczać go ze smyczy na załatwienie jego potrzeb.

Zrezygnuj tylko z wysokokalorycznych posiłków – nie odmawiaj sobie posiłków zawierających białko, ono pomoże Ci dodać siły do intensywnych treningów.

Jeśli nie lubisz ciężkich ćwiczeń siłowych, wybierz aerobik zamiast siłowni, pobiegaj, pospaceruj.

Weź pod uwagę, że nawet podczas sprzątania w domu gubisz kalorie, rób więc wszystko, co jest konieczne z uśmiechem na ustach!

Przede wszystkim zaś – nie folguj sobie. Pamiętaj, że jeden wysokokaloryczny posiłek albo odpuszczenie sobie codziennej porcji ćwiczeń może zniweczyć cały Twój wysiłek, a czas, jaki sobie wyznaczyłaś na schudnięcie nieubłaganie mija!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.