Jak wyszczuplić brzuch?

Jak wyszczuplić brzuch?

Jak wyszczuplić brzuch?

Najlepsze ćwiczenia na talię to brzuszki ze skrętem. Wzmacniają głównie mięśnie skośne, biegnące po bokach  tułowia. silne mięśnie tworzą  naturalny gorset, dzięki, któremu znów będziesz mieć talię osy.

Nie zaleca się skrętów tułowia. Ruchy wykonywane podczas skrętów nie zapewniają odpowiednio dużego oporu, mięśnie nie nabierają siły dzięki takim ruchom. Ćwiczenie to zaleca się głównie na rozgrzewkę.

Warto wykonywać ćwiczenia na partie  brzucha.

Unoszenie bioder pomaga szybko pozbyć się  wypukłości poniżej pasa.

Wzmacniaj górne części brzucha. Brzuszki z uniesionymi nogami. Kiedy nogi nie maja oparcia, nawet proste brzuszki  są trudniejsze do zrobienia, a przez to i skuteczniejsze. Mięśnie górnej części brzucha  pracują wówczas ciężej, bo biodra i nogi nie pomagają im utrzymać równowagi.

Unoszenie klatki piersiowej – to ćwiczenie wzmacnia brzuch i plecy. Sprawdza się również w bólu krzyża  oraz rehabilitacji po urazach. W ćwiczeniach ważna jest jakość, a nie ilość. Dobrze wykonane powtórzenia mają większa wartość niż 50 wykonanych niewłaściwie. Ważne są również ćwiczenia rozciągające. Możesz kupić sobie dużą gumowa piłkę, jest bardzo pomocna w ćwiczeniach. Mięśnie podczas treningu na niej pracują  dużo intensywniej niż na podłodze, ponieważ musisz je cały czas napinać. Najlepsze rodzaje sportu na płaski brzuch to Aero boxing, pływanie kraulem, tenis. Również dieta bogata w błonnik to skuteczny pogromca tkanki tłuszczowej.

Jeśli chodzi o napoje to najlepiej poleca się wodę z lodem, unikaj alkoholu.

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.