5 owoców spowalniających starzenie

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa to bardzo zdrowe pokarmy, których jak najwięcej powinno być w naszej diecie, ale niektóre owoce mają jeszcze większe właściwości, gdyż mogą spowolnić starzenie.

Nie wiadomo dokładnie, co powoduje starzenie, ale najczęściej wylicza się 3 powody:

[br]

Powód 1 – wolne rodniki

Wolne rodniki wywoływane są przez:
– wdychanie zanieczyszczonego powietrza i bierne palenie,
– brak składników odżywczych w diecie,
– toksyny obecne w żywności,
– światło słoneczne.

Powód 2 – problemy w organizmie

Są to między innymi:
– choroba Alzheimera,
– zapalenie stawów,
– cukrzyca.

Powód 3 – stres

Stres jest przyczyną starzenia się organizmu i szeregu problemów, od wypadania włosów, po zawały serca.

 

5 owoców, które pomogą opóźnić starzenie

Jagody

Mają wysoką zawartość przeciwutleniaczy, które doskonale sobie radzą ze zwalczaniem wolnych rodników. Poza tym jagody dają jeszcze wiele innych korzyści dla organizmu, między innymi:
– poprawiają pamięć,
– pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie,
– wzmacniają serce.

Ananas

Zawiera dwa doskonałe składniki odżywcze – mangan i tiaminy, które leczą depresję, działają moczopędnie i pomagają wydalać toksyny z moczem, a także wspomagają krążenie, doskonale wpływają więc na serce.

 

Guawa

Pomaga zmniejszyć wysoki poziom kortyzolu, który jest hormonem stresu, stres zaś, jak było wspomniane wcześniej, jest jedną z ważniejszych przyczyn starzenia się organizmu. Guawa zawiera też składniki chroniące przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu zabezpiecza skórę przed fotostarzeniem.

 

Kiwi

Kiwi jest jednym z najbogatszych w witaminę C owoców, witamina ta zaś odpowiada za produkcję kolagenu. Kiedy jest go w organizmie mniej, pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się wiotka. Jedzenie kiwi jest więc świetnym sposobem na zwiększenie ilości witaminy C w diecie.

Czerwony grejpfrut

Owoc ten jest popularnym środkiem odchudzającym, ale nie wszyscy wiedzą, że świetnie obniża też poziom cholesterolu i trójglicerydów, a to jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób chorujących na cukrzycę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.