Jak walczyć z ochotą na słodycze

Jak walczyć z ochotą na słodycze?

 walka z ochotą na słodycze

Jak walczyć z ochotą na słodycze?

Słodycze uwielbia niemal każdy. Szczególnie kuszące wydają się na diecie – kiedy z racji sporej ilości kalorii są zakazane.

Jak sobie radzić z ogarniającą nas nieodpartą ochotą na zjedzenie czegoś słodkiego? Podpowiadamy poniżej!

Wskazówki, jak walczyć z ochotą na słodycze

Po pierwsze, należy wzbogacić dietę o produkty białkowe, np. jajka czy piersi z kurczaka, a także pić więcej płynów, koniecznie niesłodzonych. Warto też, gdy dopadnie nas ochota na słodycze, odczekać 10 minut i zająć myśli czymś innym, wyjść na spacer, poćwiczyć itp.

Po drugie, trzeba unikać pokus – nie chomikujmy w domu słodyczy, nie kupujmy ich. Działy ze słodyczami omijajmy w sklepach szerokim łukiem.

Po trzecie, pomocne jest także umycie zębów, wypłukanie ust płynem do płukania jamy ustnej, życie gumy itp., których smak nie komponuje się z produktami zawierającymi cukier. Jeżeli to nie pomoże, możemy zjeść jakiś owoc, który wprawdzie zawiera cukier, ale naturalny, lepiej przyswajany przez organizm.

Po czwarte, warto wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym, których spożywanie ogranicza ochotę na słodycze. Warto też czytać uważnie etykiety i kontrolować ilość spożywanego cukru. Dietę powinniśmy wzbogacić o produkty pełnoziarniste, chude mięso, jadać małe, ale za to częste posiłki,  a także codziennie dostarczać organizmowi witamin – czasem warto wspomóc się suplementami diety.

Po piąte, trzeba pamiętać o śniadaniu, które podkręci metabolizm, i które nie powinno być słodkie. Słodyczy najepiej nie jeść do godziny 15, a także wieczorem – dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że w ciągu dnia będziemy mieli ochotę na zjedzenie czegoś, co zawiera cukier.

Bardzo często nieodparta ochota na słodycze wynika z uzależnienia od słodyczy, które jest stanem wymagającym podjęcia odpowiedniej terapii – w wielu przypadkach pod okiem specjalisty.

4/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.