Jak się odżywiać, aby wzmocnić paznokcie?

Jak się odżywiać, aby wzmocnić paznokcie?

Jeżeli nasza dieta jest uboga w witaminy składniki mineralne, może się to niekorzystnie odbić na stanie naszych paznokci. Stają się kruche, łamliwe, tracą blask. Warto więc podjąć odpowiednie kroki mające na celu zapobieganie tej sytuacji.

Jak więc odżywiać się, aby wzmocnić paznokcie? Podpowiadamy poniżej!

Dieta dla paznokci

Planując dietę dla paznokci, należy zadbać przede wszystkim o to, aby w naszym jadłospisie znajdowały się przede wszystkim produkty z pełnego ziarna, takie jak pieczywo razowe, pełnoziarniste makarony, płatki zbożowe czy grube kasze, które są skarbnicą krzemu. Znajduje się on w zbożowych włóknach roślinnych i jest niezwykle istotnym pierwiastkiem, mającym wpływ na wygląd naszych paznokci. Dzięki niemu są one elastyczne i dobrze nawilżone.

Na kruchych, łamliwych paznokciach często pojawiają się także przebarwienia, białe plamki itp. Wynikają one m.in. z niedoboru cynku, a aby im zapobiec, należy wzbogacić dietę w produkty zawierające ten pierwiastek. Są to więc owoce morza, ryby, mięso, jaja, kasze, ryż, pieczywo, grzyby czy makarony.

Warto równocześnie pamiętać o tym, że mimo iż jemy konkretne produkty, zawierające dane pierwiastki  możemy nie dostarczać organizmowi właściwej ilości składników odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety, także takie, które stworzone są w celu wzmacniania paznokci, włosów oraz skóry. Bogate są one w takie składniki, jak skrzyp polny (krzem), siarka organiczna, witaminy A, C, E, cynk oraz witaminy z grupy B.

5/5 - (3 votes)

2 komentarze

  1. Anna 1 czerwca 2013
  2. andka 27 czerwca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.