Jak aktywować hormony odpowiedzialne za utratę masy ciała?

Zrównoważona i zdrowa dieta, bogata w odpowiednie produkty spożywcze może uaktywnić hormon, który pozwoli szybciej schudnąć, gdyż jest on odpowiedzialny za eliminowanie zapasów tłuszczu z organizmu.

Każda metoda odchudzania wymaga wysiłku i wytrwałości. Istnieją jednak metody prostsze, które np. aktywują hormony, przez co spalanie tkanki tłuszczowej jest bardziej efektywnie, bo przyspiesza przemiana materii. Hormonem odpowiedzialnym za kontrolowanie apetytu jest leptyna. Jej wydzielanie niweluje napady głodu między posiłkami oraz sprawia, że nie ma się ochoty na tłuste i bardzo słodkie pokarmy.

Oto co można zrobić, by pobudzić organizm do produkcji tego hormonu:

Podnieść swoją aktywność fizyczną – zwiększ liczbę codziennych ćwiczeń. Jeśli nie masz czasu ćwiczyć przez 30 do 45 minut dziennie, postaraj się krócej, by pomóc organizmowi tworzyć nowe mięśnie, które aktywują spalanie tłuszczu. Najlepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu, na przykład uprawiać jogę czy jogging.Dodatkowo ćwiczenia uaktywniają hormon oksytocynę, odpowiedzialny za kontrolowanie pragnień, dlatego zmniejsza się przyrost masy ciała, ponieważ spada ochota na niezdrową żywność.

Wyeliminować wszelkiego rodzaju cukry – jeśli chcesz schudnąć, powinieneś wyeliminować węglowodany, które pochodzą z przetworzonej żywności lub rafinowanego cukru, ponieważ dostarczają one energii, którą organizm zużywa, ale nie spala zapasów tłuszczu. Wyeliminuj więc cukier i zdecyduj się na naturalne słodziki, które są doskonałym sprzymierzeńcem odchudzania.

Zaplanować harmonogram odchudzania – zorganizuj plan, co należy jeść i godziny każdego z posiłków. W ten sposób będziesz mógł codziennie śledzić, co jesz. Nie zapomnij też wypełnić swoich posiłków świeżymi warzywami i owocami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.