Skuteczny domowy środek na oczyszczenie jelita grubego

Zazwyczaj  myśląc o swoim zdrowiu zapominamy o jelicie grubym, a to błąd, ponieważ to bardzo ważny organ w organizmie człowieka, który wymaga troski i odpowiedniego traktowania. 

Jelito grube, ostatnia część przewodu pokarmowego w kształcie kiełbaski, jest odpowiedzialne za usuwanie soli, płynów, a przede wszystkim 20% składników odżywczych z organizmu. Niezbędne dla naszego organizmu jest, by oczyścić jelito grube z zalegających resztek żywności. Brak dbałości o kondycję jelit jedna z głównych przyczyn powstawania wielu chorób, które mogą być nawet śmiertelne, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita drażliwego i wiele innych chorób.

Objawy pojawiające się przy zaniedbaniu oczyszczania jelita grubego, to między inny silne uczucie zmęczenia, bóle pleców, zmiany trądzikowe na skórze, zaparcia i biegunki występujące naprzemiennie, a także brak apetytu. Istnieje jednak skuteczny sposób na całkowite oczyszczenie jelita grubego – zdrowy koktajl.
Składniki:

– 1 ogórek

– 1 ananas

– 2 czerwone jabłka

– 1 liść aloesu

Przygotowanie:

Pokrojone składniki zmiksować blenderem. Dosłodzić cukrem lub miodem, można też dodać lodu i odrobinę wanilii. Dodać sok z dwóch cytryn, co zwiększy właściwości przeciwutleniające.

Poza podstawową korzyścią, jaką jest oczyszczenie jelita, koktajl zapewnia też dużą dawkę składników odżywczych. Ma też dobry, orzeźwiający smak. Należy go stosować przez minimum trzy dni, ale im dłużej się go stosuje, tym lepiej.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.