Pozbądź się stłuszczenia wątroby dzięki temu magicznemu napojowi

Nie od dziś wiadomo, że nadmiar tkanki tłuszczowej obciąża organizm i mniejsza jego wydolność. Często martwiąc się o dodatkowe kilogramy mamy na myśli tylko te widoczne na zewnątrz, zapominając, że tłuszcz odkłada się nie tylko w nieestetycznych w fałdkach, ale także na narządach wewnętrznych. 

Najpierw warto wyjaśnić, co to jest stłuszczenie wątroby. Dolegliwość ta ma miejsce, gdy jemy dużo tłuszczów albo żywności, która przyczynia się do magazynowania ich w wątrobie. Organ ten zaczyna być pokryty warstwą tłuszczu, co może powodować choroby takie jak cukrzyca, zmęczenie, zapalenie wątroby, a nawet jej marskość. Osoby, które mają stłuszczenie wątroby, narzekają na chroniczne zmęczenie, bezsenność, zmiany nastroju, otyłość, cienie pod oczami itp. Na szczęście zmiany w wątrobie są odwracalne, a najlepiej jest stosować leki pochodzenia naturalnego.

Musimy pamiętać, że obecnie większość leków powoduje więcej skutków ubocznych niż same dolegliwości, dlatego lepiej jest stosować naturalne środki odtłuszczając wątrobę, a przy tym nie jeść tłustych potraw i nie pić alkoholu, przez co najmniej kilka tygodni. Wątrobie dobrze robi też picie dużych ilości wody. Doskonałe efekty daje picie napoju z poniższego przepisu.

Składniki:

– 2 duże buraki

– 2 soczyste limonki

Przygotowanie:

Buraki działają jak gąbka, która absorbuje tłuszcz znajdujący się w wątrobie, dlatego jest to najważniejszy składnik tego napoju. Buraki należy pokroić na kawałki, a następnie zmiksować z sokiem z limonek oraz dwoma szklankami wody. Miksować przez 3 minuty, a następnie przecedzić, by pozbyć się resztek buraków.

Napój należy pić trzy razy na dobę przez tydzień. Można dosłodzić go słodzikiem, ale nie można stosować miodu ani cukru, zwłaszcza u osób z nadwagą.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.