Jak nie przytyć w ciąży

Jak nie przytyć w ciąży?

Jak nie przytyć w ciąży

Jak nie przytyć w ciąży?

Dlaczego tak wiele kobiet tyje w okresie ciąży?

Przybieranie na wadze w okresie ciąży jest zjawiskiem naturalnym. Powiększa się wtedy macica, piersi, rozwija się płód i łożysko, gromadzi się płyn owodniowy, wzrasta objętość  osocza krwi. Powiększa się również ilość tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na biodrach, udach i pośladkach. Ten tłuszcz pełni rolę magazynu energetycznego  i jest wykorzystywany głównie  podczas karmienia. W ostatnim trymestrze mogą się również pojawić obrzęki, które przysparzają dodatkowych kilogramów. Ich powstawanie jest skutkiem działania hormonów, których poziom jest wtedy wyższy.

Zazwyczaj jednak kobieta w ciąży tyje nad miarę , dlatego, ze zmieniła swój dotychczasowy styl życia: jest mniej aktywna , a jej dieta zawiera   zbyt wiele kalorii. kobiety częściej  niż zazwyczaj pozwalają sobie na  kulinarne szaleństwa, usprawiedliwiając je potrzebą jedzenia za dwoje.

Czy powrót po ciąży do poprzedniej figury jest możliwy?

Oczywiście. Podczas ciąży nie zachodzą w organizmie kobiety  żadne procesy odkształcające  na stałe sylwetkę. To czy wrócisz do wagi  z przed ciąży zależy wyłącznie od ciebie, od tego co i  ile jesz i jaki tryb życia prowadzisz. Sylwetkę pomogą ci również odzyskać ćwiczenia.

Skłonność do tycia w ciąży jest zaprogramowana  genetycznie.

Jeżeli od czasu do czasu masz ochotę na tabliczkę czekolady zjedz ją.. Gdy jednak każdego dnia będziesz wcinać pudełko czekoladek, albo pół kilograma lodów, to zostanie ci nadwaga po porodzie. Dlatego na dłuższą metę nie możesz ulegać zachciankom. Wyrób sobie strategię „mało a często”

Czy karmienie piersią odchudza?

Tak, ale jeśli nie przesadzamy z jedzeniem. Podczas karmienia piersią należy zjadać więcej ok 500 kcal, w stosunku, co do zapotrzebowania energetycznego przed ciążą. Traci się wtedy około 1/4 kg tygodniowo, bez ryzyka utraty pokarmu. W ciągu pół roku przepisowego karmienia piersią można zrzucić  około 7 kilogramów tłuszczu.

Kiedy po porodzie można się odchudzać ?

Nie wcześniej niż po zaprzestaniu karmienia piersią.

Jak nie przytyć w ciąży – video porady

Przyszła mama pod żadnym pozorem nie powinna jest za dwoje, powinna jeść dla dwojga. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile można przytyć w ciąży i jak prawidłowo odżywiać się w tym szczególnym dla kobiety okresie, zapoznaj się z poniższym filmem

 

Czy tycie w ciąży jest normalnym zjawiskiem? Z czego wynika? Ile maksymalnie można przytyć w ciąży? Obejrzyj poniższy film, a poznasz odpowiedzi na wszystkie te pytania :)

 

Czy wiesz, jak powinna się odżywiać kobieta w ciąży? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest dla Ciebie ciągle jeszcze zagadką, koniecznie obejrzyj poniższy film, a rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości :)

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.