Chyba każdy nastolatek kombinuje jak tylko można, by nie iść do szkoły. Wiąże się to z testowaniem na własnych rodzicach różnych sposobów, mniej lub bardziej skutecznych, które być może udadzą się i pozwolą choć na jeden dzień wyłączyć się z życia szkoły za zgodą rodziców i nauczycieli.
Lepiej jednak stosować te długofalowe metody, nie opierać się na tych bolesnych, dramatycznych i po prostu ryzykownych.
Jak nie iść do szkoły? – sposoby uczniów
- Często stosowanym sposobem, by nie iść do szkoły, w czasach naszych rodziców było ogrzewanie termometru, na przykład wkładając go do kubka z ciepłą herbatą i symulowanie choroby. Niech Ci się jednak nie wydaje, że jesteś tak dobrym symulantem, że wystarczy podwyższona temperatura na termometrze, by oszukać rodziców. Pamiętaj, że oni nie są naiwni, znają Cię od samego urodzenia i doskonale wiedzą, jakie są objawy przeziębienia. I z pewnością przewracanie oczami oraz kilka kresek więcej na termometrze nimi nie jest.
- Można też spróbować złamać lub zwichnąć rękę, na przykład na wuefie. Jest to jednak dość ryzykowne, no i po prostu… bolesne. Czy warto jest dla kilku dni w szpitalu i kilku tygodni w gipsie męczyć się z bólem? Niekoniecznie. Tym bardziej, że z gipsem też będziesz musiał chodzić do szkoły.
- Dlatego właśnie najlepszym sposobem na legalne uniknięcie lekcji jest… niemożliwość bycia w dwóch miejscach jednocześnie. Innymi słowy, gdy będziesz brał udział w różnych konkursach, czy to literackim, czy to sportowym, czy plastycznym – wówczas za pełnym przyzwoleniem rodziców i nauczycieli przez kilka dni w roku, a nawet częściej, w zależności od Twoich wyników, będziesz miał możliwość wyjazdów na zawody, nawet całodzienne lub kilkudniowe, na konkursy, uczestniczenia w różnych obozach itp. Czy zdobywanie nagród i wesoła zabawa nie brzmi lepiej od symulowania choroby i konieczności leżenia w łóżku przez cały dzień?
Pamiętaj, że symulowanie choroby nie jest najlepszym sposobem, by uniknąć szkoły, choćby z tego powodu, że gdy będziesz naprawdę chory, rodzice zwyczajnie Ci nie uwierzą. Nie byłoby chyba fajnie z gorączką i katarkiem siedzieć w szkole, podczas gdy można było leżeć w ciepłym łóżku, prawda?