Jedz banany przez 12 dni i czuj się doskonale!

Banany są znane ze swych właściwości odtruwających organizm, a teraz jawią się jako doskonały produkt odchudzający.

Chociaż nie należy spożywać tylko jednego rodzaju żywności, to dietetycy w swoim eksperymencie sprawdzili, co się stanie, gdy człowiek będzie jadł same banany przez 12 dni.

Julia Tarabath, trener motywacyjny zaleca, by diecie bananowej towarzyszyło spożywanie dużych ilości wody, osiem godzin snu i ćwiczenia fizyczne. Julia uznała, że banany są najlepszym składnikiem diety, gdyż mają wysoką zawartość błonnika i dzięki temu na długo dają uczucie sytości.

Pierwsze wyniki bananowego eksperymentu pokazały, że poprawiło się trawienie u Juli i zmniejszył się rozstrój żołądka, a to dlatego, że banany są bogate w błonnik i mogą regulować elektrolity, promować eliminację toksyn z organizmu oraz wspomagają prawidłowe trawienie.

Przed wykonaniem tej diety Julia miała wysoki poziom cukru we krwi, była zakażona grzybem Candida i miała zaburzenia równowagi hormonalnej. Dieta przyniosła jej duże korzyści w zakresie detoksykacji. Doświadczyła też zwiększenia kreatywności, jasności umysłu i zwiększenia koncentracji, miała więcej energii przez cały dzień, nie jadła ciężkich posiłków, ale dostarczała sobie odpowiednią ilość składników odżywczych i witamin potrzebnych do wysokiej wydajności. Z powodu detoksykacji jej skóra stała się gładka i jasna.

Jedzenie bananów przynosi korzyści organizmowi, ale taka dieta powinna być ograniczona czasów, bo nie można na dłuższą metę jadłospisu opierać tylko jednym pokarmie, ale wręcz przeciwnie, warto dbać, by była ona zróżnicowana i kolorowa, a przede wszystkim dostarczała wszystkich witamin i minerałów, których nasz organizm potrzebuje.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.