Jak zostać bokserem?

Każdy sport wymaga zaangażowania oraz systematycznych treningów. W przypadku boksu jest dokładnie tak samo. Jeśli interesuje Cię ten sport i chciałbyś go trenować, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć to robić.

Musisz jednak wiedzieć, jak zacząć, by z czasem stać się prawdziwym bokserem.

Sekcja bokserska: Jeśli naprawdę jesteś zainteresowany boksem, to powinieneś rozejrzeć się za miejscową szkołą lub sekcją bokserską, w której pod okiem trenera będzie mógł zacząć swoje treningi. Samemu będzie Ci trudno się nauczyć tej sztuki walki, a doświadczony trener nauczy Cię podstawowych technik i podpowie, jak efektywnie trenować.

Sala do treningów: Zapisując się do sekcji bokserskiej powinieneś zwrócić uwagę, jak jest wyposażona sala do ćwiczeń. Niektóre ośrodki sportowe mają naprawdę dobrej jakości sprzęt do ćwiczeń, a inne nie mają na to zbyt wielu funduszy. Zanim wybierzesz ośrodek, sekcję i trenera, dobrze się rozejrzyj.

Nie inwestuj w sprzęt: Być może Twoje wyobrażenie o boksie jest mylne. Jest to sport brutalny i wymagający doskonałej kondycji fizycznej. Jeśli nie będziesz umiał się zmobilizować do systematycznej pracy i ćwiczeń, to raczej nic z tego nie wyjdzie. Zatem na początku nie inwestuj we własny sprzęt. Skorzystaj z tego, co oferuje ośrodek sportowy. Po kilku treningach będziesz wiedział czy nadal chcesz kontynuować trening. Jeśli nie, to większych kosztów nie poniesiesz. Jeśli jednak nadal będziesz chciał zostać bokserem, to wówczas zakupisz sobie odpowiedni ekwipunek.

Trenuj pod okiem trenera: Choć może Ci się wydawać, że sam nauczysz się sztuki bokserskiej, to jesteś w błędzie. Tylko doświadczony trener będzie umiał pokazać Ci, jak poprawnie trenować i skoryguje popełniane przez Ciebie błędy. Nie warto rezygnować z takiej pomocy.

Przygotuj się na współzawodnictwo: Pierwsze treningi mogą być wyczerpujące, ale nie poddawaj się. Pamiętaj, że większość Twoich kolegów z grupy może być już wprawiona w sztukach walki i lepsza kondycyjnie, niż Ty. Z czasem sam dojdzie do wprawy. Przygotuj się także na zaciętą rywalizację. W tym sporcie przecież o to chodzi.

Bądź otwarty na krytykę: Pierwsze treningi będą wyczerpujące i będzie Ci się wydawało, że wszystko robisz źle i każdy obserwuje Twoje błędy. Jeśli ktoś Ci je wytyka, to tylko dlatego, abyś więcej ich nie popełniał. Nie obrażaj się zatem i bądź otwarty na każdą pomoc. Boks jest bowiem sportem także taktycznym, dlatego warto wszystkie ciosy perfekcyjnie opanować.

Systematyczne ćwiczenia: Każdy następny trening będzie dla Ciebie wyzwaniem, dopóki nie opanujesz wszystkich ruchów i nie nauczyć się, jak poprawnie wykonywać ciosy. Najważniejsze jest jednak to, aby się nie poddawać. Tylko systematyczne treningi mogą przynieść Ci prawdziwą wprawę oraz kondycję fizyczną.

Sparingi: Kiedy będziesz już zaprawiony w boksie nie odmawiaj sobie sparingów. Wychodząc na ring i walcząc z przeciwnikiem doskonalisz umiejętności uprzednio praktykowane jedynie na worku treningowym. Taki sparing jest również współzawodnictwem, dzięki któremu sprawdzisz, jak dobrze opanowałeś technikę boksowania.

Bokserem nie można zostać z dnia na dzień. W treningi i samodoskonalenie własnej techniki należy włożyć dużo zaangażowania i poświęcić sporo czasu. Jeśli jednak jest to sport, który zawsze chciałeś trenować, to nie zwlekaj dłużej. Spełnij swoje marzenia, a jednocześnie popraw własną kondycję fizyczną.

Rób to, co daje Ci tak dużą satysfakcję. Ćwicz, boksuj, wyciskaj siódme poty i stań się prawdziwym bokserem!

3.7/5 - (6 votes)

Tagi:

  • jak zostać bokserem

One Response

  1. Mateusz 22 lutego 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.