Jak schudnąć dzięki cytrynie i maksymalnie wykorzystać jej właściwości?

Dobroczynne właściwości cytryny są dobrze znane, dlatego często w naszym jadłospisie pojawia się ten cytrus. Cenimy ją za zawartość witaminy C, ale to nie jedyny powód, by z chęcią ją spożywać.

Cytrynę można wykorzystywać do przyspieszania odchudzania. Jeśli będziesz jadł rozsądne porcje zdrowej żywności i będziesz aktywny fizycznie, cytryna może Ci pomóc lepiej dystrybuować kalorie w organizmie i poprawiać funkcjonowanie metabolizmu.

Jeśli nasz system trawienny nie działa dobrze, utrata wagi następuje powoli i nie jest duża. Na szczęście mamy cytrynę, która jest bogata w kwas pobudzający trawienie, a także zmniejsza skutki uboczne w organizmie związane ze spożywaniem cukru.

Maksymalne wykorzystanie cytryny

Sok z połowy cytryny wymieszaj ze szklanką wody. Woda jednak nie powinna być zimna, gdyż organizm potrzebuje dodatkowej energii na jej ogrzanie, przez co spowalnia się trawienie. To powoduje, że picie ciepłej wody jest dla naszego organizmu korzystniejsze niż picie wody zimnej.

Krok 2

Codziennie rano przed śniadaniem lub poranną kawą wypijaj powyższą mieszaninę, a uzyskasz maksymalne korzyści.

Krok 3

Niewykorzystaną połówkę cytryny zawiń w folię i przechowuj w lodówce albo zamrażarce, w ten sposób nie straci swoich właściwości.

Krok 4

Jeśli będziesz regularnie pić wodę z sokiem cytrynowym, zauważysz, że Twój metabolizm przyspieszył i jest aktywny nawet gdy nic nie jesz. Stymuluje to trawienie do szybkiego działania i spalania tłuszczu.

Oceń

One Response

  1. countryavenue 20 września 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.