Pieprz kajeński może uratować życie

Pieprz kajeński, środek, który wiele osób zawsze ma w domu, może mieć wielkie znaczenie, a nawet uratować życie, wskazane jest więc, by dowiedzieć się, na czym to polega. Wynika to z tego, że domowe sposoby są często najskuteczniejsze do zapobiegania, a nawet leczenia różnego rodzaju chorób.

Dr John Christopher przeprowadził badania, które wykazały, że w ciągu 60 sekund można powstrzymać zawał serca dzięki pieprzowi kajeńskiemu. Kiedy pacjent nadal oddycha, należy rozpuścić łyżeczkę pieprzu kajeńskiego w filiżance gorącej wody i podać mu do wypicia, a w ciągu minuty jego krążenie przybierze właściwy rytm.

Wynika to z faktu, że pieprz kajeński ma wartość 90 tysięcy jednostek ciepła, może więc zatrzymać atak serca, ale tylko wtedy, gdy pacjent zachowuje świadomość. Wskazane jest też, by wymieszać pieprz z ciepłą wodą, gdyż wówczas łatwiej jest wypić roztwór.

Jeśli zaś chory już stracił przytomność podczas ataku, należy użyć nalewki z ekstraktem pieprzu kajeńskiego. Trzeba otworzyć jamę ustną chorego i umieścić kilka kropel pod językiem, a da to takie same efekty.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.