Mała łazienka nie musi być problemem. Oto świetne sposoby na powiększenie przestrzeni w łazience

Łazienka to jedno z – jeśli nie – najważniejszych pomieszczeń w domu, dlaczego więc większość z nich jest tak mała, zatłoczona i nieuporządkowana? Biorąc pod uwagę, ile czasu w nich spędzamy, pojedynczy wieszak na ręczniki czy płytka apteczka mogą nam naprawdę utrudnić życie. Nie zawsze możemy mieć wielką łazienkę, spróbujmy więc sztuczek na powiększenie jej przestrzeni w taki sposób, by nawet mała łazienka była odczuwana jako duża, wygodna, a nawet stylowa. Sprawdź je!

 

Regały do uporządkowania butelek

Najlepsze sztuczki organizacyjne są też często ładne. Pomalowany stojak na przyprawy pasuje do łazienki i możesz trzymać na nim wygonie swoje produkty do stylizacji, makijażu i inne butelki. Będą w zasięgu ręki, a także udekorują pomieszczenie. Jeśli jednak uważasz, że wygląda to nieporządnie, możesz umieścić stojak na wewnętrznych drzwiach szafki.

Półka z płyt na kosmetyki

Stojaki na przyprawy nie są jedynym narzędziem kuchennym, który można przeprowadzić do łazienki. Płyta może stać się świetną półką na mydło, szczotki czy kosmetyki i pozwoli je wyeksponować w stylowy sposób.

Magnesy do akcesoriów do makijażu…

Zwolnij miejsce na półkach poprzez przymocowanie pionowych magnesów, które pomogą Ci trzymać pod ręką akcesoria do makijażu

…. i do spinek do włosów

Możesz też umieścić na magnesach takie drobne przedmioty jak spinki i szpilki do włosów.

Haki na ręczniki

Wieszaki na ręczniki znajdują się w większości domów, ale wcale nie jest to jedyne rozwiązanie. Jeśli z łazienki korzysta wiele osób albo masz wiele ręczników w użyciu, haki są doskonałym sposobem, by zachować je wszystkie w porządku.

Wiele wieszaków na ręczniki

Wolisz tradycyjne wieszaki na ręczniki? Upewnij się, że maksymalizujesz ich potencjał przez powieszenie wielu z nich, szczególnie w inny sposób niż do tej pory oraz na niewykorzystanych przestrzeniach, takich jak tył drzwi.

Zwinięte ręczniki

Jeszcze jedna wskazówka dotycząca ręczników – zamiast je składać, zaoszczędź miejsce i zwiń ręczniki. Wygląda to też ładniej, nie sądzisz?

Półka nad drzwiami

Maleńka łazienka wymaga, by wykorzystać wszelką pustą przestrzeń. Prawdopodobnie nie pomyślałeś o miejscu nad drzwiami! Powieś tam półkę i wypełnij ją dodatkowymi ręcznikami czy środkami czyszczącymi.

Słoiki na przybory toaletowe

Słoje są naturalnym i świetnym sposobem na uporządkowanie wacików, gąbek i innych akcesoriów. Jeśli przyczepisz je do ściany łazienki, możesz nie tylko zyskać wiele miejsca, ale też świetny wystrój.

Kosze na drążkach prysznicowych

Kosze są wspaniałym sposobem na uporządkowanie wszystkich produktów pod prysznicem, ale ktoś, kto tego próbował, wie, jak trudne jest przymocowanie ich w tym miejscu. Zamiast próbować po raz kolejny, umieść drugi pręt i przytwierdź do niego kosze.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.