Jak wydłużyć żywotność baterii w telefonie komórkowym?

Czy i Tobie zdarzyło się denerwować, gdy bateria w telefonie nie działała tak jak powinna? Prowadzisz właśnie ważną rozmowę, którą przerywa dźwięk rozładowanej baterii? Albo w ogóle nie możesz zadzwonić? Nie ma najmniejszych wątpliwości, że winę za ten stan rzeczy ponosi nasza bateria.

Jednak jest kilka sprawdzonych sposobów, aby wydłużyć jej żywotność i działała bez zarzutu.

Skuteczne sposoby na przedłużenie trwałości baterii

W pierwszej kolejności po zakupieniu nowego aparatu, trzeba prawidłowo sformatować baterię. W tym celu należy trzykrotnie rozładować ją i w pełni naładować przez 10 do 14 godzin. Pamiętaj, że podłączyć do ładowarki telefon możesz dopiero wtedy, gdy całkowicie się rozładuje. Baterię formatujemy zawsze na wyłączonym aparacie. Nie dopuszczalne jest jej ładowanie i w między czasie wysyłanie wiadomości czy odbieranie telefonów. Aparat możesz odłączyć od ładowania dopiero wtedy, gdy minie podany czas. Nie sugeruj się słyszalnym dźwiękiem naładowania telefonu.

Gdy ładujesz rozładowaną baterię, zawsze staraj się, aby była naładowana całkowicie. Chodzi o przypadki, kiedy podłączamy ją tylko na chwilę, bo akurat musimy gdzieś pilnie wyjść i obawiamy się, że w międzyczasie bateria się rozładuje. To nic gorszego dla niej. Podłączamy telefon do prądu wtedy, gdy się rozładuje całkowicie lub gdy aparat samoistnie się wyłączy. Do ładowania baterii używamy ładowarki dołączonej do kompletu. Niekiedy używamy różnych, w tym także nieoryginalnych, co również naszej baterii nie służy.

Baterię ładujemy przy wyłączonym telefonie. Wtedy nie tylko szybciej się naładuje, ale również zwiększy się jej żywotność.

Przejdź do ustawień swojego telefonu i zmniejsz jasność wyświetlacza. W ten sposób w znaczącym stopni zmniejszymy pobór energii, co nietrudno się domyśleć, że będzie to wpływało korzystnie na żywotność naszej baterii. Nie musisz obawiać się, że wyświetlacz będzie za ciemny i nic nie będziesz widzieć. W wielu przypadkach wysoki poziom jasności wcale nie jest potrzebny do użytkowania.

Dobrze jest ustawić sobie wygaszacz ekranu. W ten sposób zaoszczędzimy cenną energię i przełączamy wyświetlacz na tryb mniejszego zużywania prądu. Decydując się na wygaszacz, najlepiej wybrać taki z ciemnymi obrazkami. Im ciemniejsze, tym lepsze. Im mniej kolorów – tym lepiej. Najważniejsze jest to, aby na wygaszaczu nie było żadnych animacji, które czerpią dużo energii.

Miej telefon zawsze w tych miejscach, gdzie jest dobry zasięg. Lepiej unikać (oczywiście w miarę możliwości) miejsc, gdzie aparat często gubi zasięg i jest zmuszony do ciągłego jego wyszukiwania. Wtedy bateria bardzo szybko traci żywotność. Jeśli jesteś zmuszony przebywać na terenie, gdzie zasięg jest kiepski, wtedy o wiele lepiej będzie po prostu wyłączyć telefon niż skazywać go na tryb ciągłego szukania. I tak do Ciebie nikt się nie dodzwoni, a Ty stracisz baterię.

Jeśli masz zainstalowane w aparacie usługi, z których nie korzystasz, np. blutoth czy Wi-Fi, wtedy o wiele lepiej będzie je wykasować. Dzięki temu przedłużymy żywotność naszej baterii, a przecież o to właśnie nam chodzi.

1.3/5 - (6 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.